Astroloji

Ay Boğa Burcunda: Yenileniyoruz!

Ünlü Astrolog Hande Kazanova, 03-06 Haziran 2024 haftasında “yenilenme” enerjisine dikkat çekti. İşte Hande Kazaova’dan haftalık burç yorumları…

Ünlü Astrolog Hande Kazanova, 03-06 Haziran 2024 haftasında “yenilenme” enerjisine dikkat çekti. İşte Hande Kazaova’dan haftalık burç yorumları…

Bu hafta 08:55 itibariyle Ay Boğa burcuna geçiyor. Ay Boğa burcunda olduğu için bu hafta ağırlıklı olarak kendimizi güvene almak istediğimiz alanların ve maddi konuların önem kazanacağını söyleyebiliriz.

Bu hafta başında Merkür’ün Neptün’le olumlu açısı başkalarına yardım etmekten, yaratıcı ve kreatif alanlarımızı çalıştırmaktan yana şanslı olacağımızı bize gösteriyor.  Pazartesi günü Merkür’ün İkizler burcuna geçişiyle gökyüzünde İkizler burcunun hakimiyeti devreye girecek. Bilgi, iletişim, haberleşme, gazetecilik, bilgi danışmanlığı, yazma, öğrenme, web tasarımcılığı, internet, yapay zekâ, satış, tanıtım, pazarlama, eğitim, ulaşım ile ilgili konular ön plana çıkıyor. Dimağımızın açılacağı bir dönem içindeyiz. Bilgi bombardımanına tutulabiliriz. Bu dönemde dikkat eksikliğine dikkat etmekte fayda var, odaklanma sıkıntısı yaşayabiliriz. Kafamız çözüme yönelik çalışacağı için çok çabuk sıkılmak, bir başka konuya atlamak önemli olacak. Merkür İkizler burcunda çok iyi bir durumda çünkü kendi öz alanında olduğu için öğrenmeye, keşfetmeye, aldığımız bilgiyi başkalarına aktarmaya meyilli olabiliriz.

Pazartesi günü Jüpiter’in Plüton’la olumlu açısı var. Gücü iyi kullanacağımız anlamına geliyor. Evrensel servet göstergesi olan Jüpiter’in Plüton’la olumlu açısı maddi konulardan yana da fayda sağlayacağımız bir döngü içerisine girdiğimizi bizlere hatırlatıyor. Diğer taraftan 4 Haziran’da Güneş’in Venüs’le kavuşumu devrede olacak. Tutku, mutluluk, zenginlik, icatlar, teknik ve mekanik konularda çok büyük başarılar, öğretmenler, öğrenciler ve keşfetmeyi seven insanlar için büyük şans ve fırsatlar karşımıza gelebilir.

Güneş Venüs kavuşumları özellikle finansal astrolojide altınla bağlantılıdır. Venüs geri giderken Güneş’le olan kavuşumlarında bu etkinin daha fazla ön plana çıktığını biliyoruz.  Yine de bu kavuşum gerçekleştiğinde yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte Altını yakın markaja almamız gerekebilir.

Güneş Venüs kavuşumları şirket alımları şirket birleşmeleri ile bağlantılıdır. Özellikle beyaz yakalı insanlar ya da bir şirketiniz varsa bu dönem önemli görüşmeler yapıyorsanız şirket birleşmeleri, alımları için uygun bir dönemi temsil eder. Önemli yapay zeka fikirlerinin, buluşların, teknolojilerinin bu dönem öne çıkacağını söyleyebiliriz. Teknolojik şirketlerin bu dönemde iş birliklerine, satın almalara açık olduğunu da ekleyebiliriz. İlişkiler odaklı ya da paraya dayalı teknoloji uygulamaları ile ilgili konu ve olaylar önem kazanıyor. Yapay zeka, bilişim, siber güvenlik ve dijital platformları çok konuşacağız gibi görünüyor. Venüs artık gündüz gezegeni olacağı için biraz daha tutkulu biraz daha şeytani özellikleri de ön plana çıkartacağı için bu dönem önünüze belki çok güzel fırsatlar gelebilir. Ama bu fırsatları değerlendirirken aldanma, aldatılma ya da dolandırılma etkisine karşı dikkatli olmakta fayda var. Gözümüz kapalı körü körüne bir şeyin peşinden gitmeyelim. Bazı işleri harekete geçirmekte zorlanabiliriz çünkü İkizler burcu fikirsel üretmeyi ön plana çıkartır. Ama hava elementinin bu fikirsel üretimini ancak sabit bir element ya da sabit bir burçla eyleme dökebiliriz. O yüzden de bu dönem bazı fikirler çabucak alevlenecek ama çok çabuk da havada kalabilecek. Merkür’ün Jüpiter’le olan kavuşumu, Salı gününü gönül rahatlığıyla değerlendirebilirsiniz, gün genelinde çok güzel ve keyifli bir enerji akışı devrede olacak.

Çarşamba gününü de iyi değerlendirebilirsiniz. Ancak 11:07 ve 11:36 saatleri arasında yarım saatlik bir dönemde ay boşlukta olacak ondan sonraki süreç rahat bir akış sağlıyor, sadece Ay kapandığı için büyük girişimler için Perşembe günü oluşacak Yeniay’ı beklemeliyiz.

Perşembe günü gündüz saatleri iş birlikleri, önemli konularda harekete geçme, güçlü insanlardan destek alma konusunda değerlendirilebilir. Kararlarınızı, yapacaklarınızı gece saatlerine bırakmayın gece saati engellerle karşılaşma ihtimaliniz var.

Sınava girecek öğrenciler, Cumartesi günü çok acele etmemeye özen gösterin. Çünkü Cumartesi günü Mars son derecelerde Koç burcunda olacak. Yetiştiremeyeceğim yapamayacağım hissiyle kan tepenize çıkabilir, bu etkiye dikkat etmekte fayda var. Pazar günü çok daha oturaklı çok daha rahat etkiler altında olacaksınız.

Şimdi yeniden yeniay haritasına dönecek olursak Perşembe günü 15:37 itibariyle 16 derece İkizler burcunda bir Yeni ay oluşuyor. İkizler burcu her tür iletişimin haberleşmenin ticari faaliyetlerin ulaşımın eğitimin burcu o yüzden bilmeye öğrenmeye keşfetmeye kendimizi geliştirmeye bilgiyi hayatımıza katmaya, her tür teknolojiden faydalanmaya açık olacağız. Yenilenmek istediğimiz alanlarda önemli yenilikleri hayatımıza geçireceğiz ama bütün bunları yaparken bilgiyi iyi araştıralım, yüzeysel bilgiler bizi yanıltabilir bu bilgilerin derinliğine inmeye de özen gösterelim.

Ankara’ya göre çıkarmış olduğumuz haritada 21 derece Terazi burcu yükseliyor. Eşitlik, hak, hukuk, adalet, denge, siyaset ve diplomatik ilişkiler önemli olacak. Güneş’in Ayı’n Venüs’le 8. evde kavuştuğunu görüyoruz. Bu da borçlar, faizler, krediler, dış ödemeler dengesinin önem kazanacağını gösteriyor.  Diğer ülkelerle olan ticari girişimlerinizin, parasal, ticari işlerimizin sonuçlarını alabiliriz. Burada önemli bazı denetimlerin devreye gireceğini, yeni ek vergilerin önem kazanacağını söyleyebiliriz. Diğer ülkelerle olan diplomatik ilişkilerimizde dikkatli olunması gereken bir zaman dilimi olabilir. Ticari, iş birlikleri özellikle 11 Haziran civarı bazı sorunları karşımıza getirebilir. Emeklilik, sigorta konuları, asgari ücret, prim alanında önemli bazı gelişmeler, bu alanda bazı bilgilerin dataların ortaya çıkması gibi durumlar söz konusu olabilir.

Plüton 4. eve yerleşiyor. Topraklarımız, sınırlarımız, çiftçilik, madencilik, ürünler, tarım alanlarında bazı önemli konular karşımıza gelecek. Burada vergilendirmeler, denetimlerin artması, toprak kayması, deprem gibi doğal afetler devrede olabilir. Yeni ay sonrası 8, 9, 10 ve 11 Haziran’da gökyüzünde Satürn’den sert açılar almaya başlıyoruz. Bu da bizi yorabilir ve zorlayabilir.

Yeniay’ın geçtiği hatlara bakarak; Kenya, Tanzanya, Etiyopya, Suudi Arabistan, Irak, Suriye, Diyarbakır, Bingöl, Bayburt, Erzincan, Mardin, Elâzığ, Suriye hattı sınırı ve Trabzon, Moskova da dahil olmak üzere önemli bazı hava muhalefeti ya da bazı doğal afetler, depremler, burada çıkacak birtakım çatışmalar gibi etkilere karşı dikkatli olmakta fayda var.

Hollanda, Belçika, Fransa’dan Neptün hattı geçiyor burada toplumsal hareketlilikler bekleyebiliriz. Diplomatik ilişkilerde sıkıntı ve problemlerle karşılaşma ihtimali var.

Venüs’le birleşen, bize iyicil etkileri getirecek bu Yeni ay hangi alanlarda görülüyor? Los Angeles’ta San Francisco’da Portland, Oakland ’da, Şili ve Arjantin bölgesinde ağırlıklı olarak buradan hatlar geçiyor. San Francisco tam da Silikon Vadisi’ne çok yakın olduğu için buralarda hızlı teknolojik adımlar devrede olabilir. Endonezya, Filipinler, Çin, Tayvan ve Batı Avustralya bölgesinden de IC Mars hattı geçiyor. Bu bölgelerde deprem olabilir. Yangınlar, kundaklamalar ya da toplumsal bazı hareketlilikler devrede olabilir.

Yeni Zelanda tarafı iyi Papua Yeni Gine, Canberra kısmı buralarda hızlı olaylar, doğa olayları beklenebilir.

Pakistan, Afganistan doğu sınırı Tacikistan ve Kırgızistan taraflarında anlaşmazlıklar oluşabilir.

Türkiye haritası üzerinden baktığımızda 12. evimize denk düşüyor. 12. ev gizli saklı perde arkası konu ve olaylar, bir şeylerin neden olduğunu görememe, hastaneler, enstitüler ve yardım dernekleri aynı zamanda hapishanelerle bağlantılı olduğu için geri planda dönen önemli olaylar, büyükbaş hayvancılıkla ilgili sorunlar, mültecilerle ya da önemli davaların sonuçları ile ilgili konular hız kazanacak. Bu alanlarda önemli bilgiler ortaya çıkabilir.

KOÇ BURCU

Koç ve yükselen Koçlar bu hafta para ile ilgili konular gündeminize yerleşiyor, hızlı ani beklenmedik bazı gelişmeler karşınıza gelebilir. Yakın çevrenizle ilgili hızlı gelişmeler altındasınız. Beraber iş yaptığınız insanlarla olan parasal durumunuz bu hafta devrede olacak. Ticari bir faaliyetiniz varsa burada güzel kazançların devrede olması, perakendecilik, satış, tanıtım, reklam, pazarlama alanında işleriniz varsa istediğiniz sonuçları elde etmeniz ve maddi konularda kendinizi rahat görme etkiniz devrede olabilir. Yakın çevrenizden bir insanla aşka yelken açabilirsiniz. Hayatınızda bir insan yoksa teknolojik uygulamalardan bir insanla tanışma potansiyeliniz var. Bu insanı çok yakınınızda hep görüyorsunuz devamlı bir arada karşılaşıyorsunuz ama şimdiye kadar bir adım atılmamış olabilir. Bu adımlarının hız kazanacağı haftalardan bir tanesi bu da sizi fazlasıyla hareketli kılacak.

Kafanızda bir sürü fikir olabilir. Öğrenciyseniz sınavlarınızda istediğiniz sonuçları alabilecek güce sahip olduğunuzu fark edeceksiniz. Öğrenmekten keşfetmekten mutlu olacaksınız. Akrabalarınızla aranızdaki bağlantılar kuvvetlenirken etrafınızda sizinle iletişim halinde olan insanların size ne kadar yardım etmek istediğini de fark edeceksiniz. Merkür de bu alanlarınıza geçer geçmez eğitim fırsatları konusunda en şanslı burç siz olacaksınız.

Yeni ay da bu alanlarınızda o yüzden yeni girişimleriniz, fikirleriniz varsa bütün bunları başlatmak anlamında Perşembe günü oluşacak Yeni ayı kullanabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki insanların hayatında çok güzel gelişmeler olabilir, bu sizi de çok mutlu edecek. Hafta sonuna doğru bazı konularda bardağın boş tarafını görmeyin. İlişkileriniz güzel giderken bazı olumsuzlukları büyüterek ilişkinize zarar vermeyin. Yakın çevrenizden insanların hayatında da bazı zorlanmalar devreye girebilir. Çarşamba günü atmış olduğunuz adımların sağlamasını hafta sonunda yapabilirsiniz ama sizin için zorlayıcı etkiler taşıyabilir. Fakat önemli olan durum ve olayların içerisinden nasıl çıkacağınızı bilmek olmalı.

Pazar günü Mars’ın Boğa burcuna geçmesiyle para harcamalarınız devreye giriyor. Güzel olan her şeye, değerli eşyalara, gıdaya daha fazla para harcayabilirsiniz. Para bir yandan gelirken diğer taraftan harcama alanınız da yüksek görünüyor.

BOĞA BURCU

Boğa ve yükselen Boğalar, Pazartesi sabahı kendi istek ve beklentileriniz ön planda olarak haftanız başlıyor. Kendi hayatınızı ve yapacaklarınızı şekillendirdiğiniz haftalardan bir tanesi. Hayatınızda büyük açılımlar var, fikir ve düşünceleriniz genişliyor büyüyor ve bütün bunları kendi değerinizi ortaya çıkaracak işlere, para kazançlarınıza yansıtmak istiyor olabilirsiniz. Bir şeylerin karşılığını görmek isteyeceksiniz ve bu hafta bu noktalarda da güzel şans ve fırsatlar karşınıza gelebilir.

Pazartesi günü Merkür’ün para alanlarınıza geçmesiyle maddi konularda 15 gün boyunca çözüme yönelik hareket edeceksiniz. Paranızı alamadıysanız, alma verme dengesini tutturamadıysanız Pazartesi ve sonrası bu alanlardan yana şanslı olabilirsiniz. Eğitim hayatınıza, seyahatlere kısa vadeli planlara, daha fazla para harcadığınızı da fark edebilirsiniz ama önünüze bir şans da gelecek. Bu anlamda Salı gününü iyi değerlendirin. Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri keyifli zamanlar. Elinize güzel bir para geçebilir, yaptığınız bir işin sonucunu alabilirsiniz. Bu dönem sağlığa gereğinden fazla para harcadıysanız bunun sonuçlarını da almaya başlayabilirsiniz. Güzellikten teknolojiye kadar her alanda kendinizi geliştirecek ve güçleneceksiniz.

Maddi konularda yeni adımlar atmak istiyorsanız Perşembe günkü Yeni ayı beklemeniz faydanıza olabilir çünkü bu Yeni ayla beraber neyin iyi neyin doğru olduğunu görebilirsiniz. Para işlerinde kendi değerinizi oluştururken önemli konuları konuşurken yüzeysellikten uzak durmaya çalışın. Duramazsanız yanlış adımlar atabilirsiniz. Bu aralar teknolojik uygulamalar ya da aplikasyonlar üzerinden alım satım yapıyorsanız dikkatli olun, hafta sonuna doğru burada bazı sıkıntılar yaşanabilir.

İKİZLER BURCU

İkizler ve yükselen İkizler, bu hafta sizin için çok önemli. Hayatınızı değiştirecek önemli kararlar alacak fikirlerinizi eyleme dönüştüreceğiniz bir Yeni ay var. Diğer taraftan da bu hafta biraz zor etkilerle başlayacak gibi hissedebilirsiniz. Birkaç gün içerisinde aslında durum ve olayları toparlama etkiniz devrede olacak. Merkür’ün İkizler burcuna geçişiyle Pazartesi itibariyle uzun zaman sonra kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Merkür sizin yönetici gezegeniniz. Sağlığınızla ilgili yaşadığınız sıkıntıların, geri planda yürüttüğünüz işlerin artık göz önüne çıkması ve bu planlara insanların faydasının dokunması bu gibi etkiler altında olacaksınız. Bu dönem insanların sizi desteklediğini görme potansiyeliniz de yüksek.

Kendinizi geliştirmek, bir eğitim almak istiyorsanız bunlar için Perşembe günü oluşacak Yeni ay ve sonrası hareket edebilirsiniz. Yurtdışı bağlantılı işleriniz ve aşk hayatınızla ilgili konularda 3-4 Haziran’ı bir kenara not edin. Bu dönem çekiciliğiniz fazlasıyla yüksek olacak. Fikirlerinizle, tavırlarınızla insanlar üzerinde etki bırakmasını da bileceksiniz. 4 Haziran günü güzelleşme, teknolojik bir cihaz alma gibi etkiler devreye girebilir. Hayatınızda bir insan yoksa biriyle tanışabilirsiniz, bu dönem çekiciliğiniz yüksek. Sosyal çevrenizden göreceğiniz destekler de yüksek olacak. Arkadaşlarınızla yapacağınız önemli plan ve programınızı da bu hafta hareketlendireceksiniz. Sağlığınızdan ilişkilere, taşınmadan eğitim fırsatlarına kadar pek çok konuda birçok insan sizi destekleyecek ve iş birliklerine açık olacaksınız.

6 Haziran Perşembe günü oluşacak Yeni ayla beraber kafanızdaki planları hayata geçirin. Kararsızlık yaşayabilirsiniz, tembellik yapabilirsiniz, odaklanamayabilirsiniz, bu etkilere dikkat edin. Özellikle iş ortamlarınızda bazı sorunlar yüzünden bazı işlerinizin bozulma potansiyeline karşı hafta sonu dikkatli olun. Pazar günü Mars Boğa burcuna geçecek enerjinizi yurt dışı ayağına kaydırıyorsunuz ve yurtdışı bağlantılı işleriniz projeleriniz planlarınız varsa bu dönem bunların hareketli olduğunu görebilirsiniz. Yönünüzü bulmakta zaman zaman zorlanabilirsiniz ama eyleme geçmekten ve plan yapmaktan korkmayın.

YENGEÇ BURCU

Yengeç ve yükselen Yengeçler bu hafta sosyal çevreniz hareketli. Maneviyatınızın kuvvetlendiği, bu alanda gelişmek istediğiniz bir döngü içindesiniz. Yabancı insanlar, yurt dışı bağlantılı işler, yabancı kökenli şirketlerde bir kurumsal hayatınız varsa buradan gelecek güzel haberler bu haftaya damgasını vuracak. Ama bir yandan da gezegenler kadersel dediğimiz zor bir alanınıza toplanıyor. Bu dönem tefekkür dönemi olmalı çok aktif olmanıza gerek yok. Arkadaşlarınızla bir araya gelin, takım çalışmaları içerisinde yer alın ama kendinize gereken zamanı ayırmayı da ihmal etmeyin. Annenizin akrabaları ile ilişkileriniz önem kazanabilir. Ailede af dilenmesi gereken bir durum varsa buna önayak olabilirsiniz çünkü kafanız çözüme yönelik çalışacak ve geçmişte yaşadığınız sıkıntı ve problemlere çözüm üretmek üzere harekete geçeceksiniz. Başka insanlara yardım etme dürtünüz çok yüksek. Yurt dışına gitmeyi planlıyorsanız, vize başvurunuz varsa buralardan gelecek haberler yüzünüzü güldürebilir.

Davalarınızın güzel sonuçlarıyla karşılaşabilirsiniz ama Perşembe günü devreye girecek olan Yeni ay zamanı büyük girişimlerden uzak durun. Hayatınızdaki insanın sağlığı ya da iş hayatı ile ilgili güzel gelişmeler gündeminizde olabilir.

Pazar günü Mars’ın Boğa burcuna geçişi sosyal çevrenizi hareketlendiriyor. Arkadaşlarınızla daha fazla bir araya gelirken bu dönem hareketsizlikten ve işleri ertelemekten mümkün olduğunca uzak durun. Herkes sizinle vakit geçirmek isterken onlarla aranızda bazı çekişmeler de devreye girebilir. Cumartesi, Pazar bir yere gidiyorsanız planlarınızda bazı ertelenmeli gecikmeler olabilir bu etkilere dikkat edin. Sınava giriyorsanız olumsuzluktan, acelecilikten mümkün olduğunca uzak durun. Etrafınızda olup bitenleri farklı gözlerle görebilir zulmü en çok kendinize yapabilirsiniz. Sınava girecekseniz Pazar günü rahat etkiler altında olabilirsiniz. Sağlığınıza da gereken özeni göstermeyi ihmal etmeyin.

ASLAN BURCU

Aslan ve yükselen Aslanlar bu hafta göz önünde olacak, güzel planlar yapacaksınız ve yalnız kalmak istemeyeceksiniz. Arkadaşlarla bir araya gelme, öğrenme, deneyimleme yeni işlere yelken açma potansiyeliniz yüksek. Merkür’ün bu alanlarınıza geçişiyle kariyer ve iş alanlarınızda parasal konuları konuşmak ve işten elde edilen gelirlerinizdeki artışa odaklanmak anlamında şanslısınız.

4 Haziran’da Güneş Venüs kavuşumuyla kalabalıkların içerisindeyseniz, bir etkinliğin içerisinde yer alacaksanız gözler üzerinizde olabilir. Önemli insanlarla bir araya gelebilirsiniz insanların sizi desteklediği görebilirsiniz. Bu dönemde çok dikkat çekeceksiniz. Hayatınızda bir insan yoksa biriyle de tanışma potansiyeliniz yüksek. Tam hayalini kurduğunuz işinde gücünde ama sizi çekip çevirecek bir ilişkinin de temelleri bu hafta atılabilir. Değişikliği seveceksiniz. Yükseleniniz Aslansa çevre değişimlerine de hazır olmanız gerekecek.

Yeni işlere başlamak, yeni olasılıkları yelken açmak, yeni aktiviteler, davetler, organizasyonlarda Perşembe günü oluşacak Yeni ay ve sonrasında hareket etmek sizi çok daha mutlu edecek. Bir sıkıntı ya da sorunla karşılaşacak olursanız bu ancak para ile ilgili olabilir. Maddi yönden beklentiler varsa hafta sonuna doğru bazı gecikmeler olabilir. Bu işlerinizin düşündüğünüz kadar kolay olmadığını, uzun vadeli baktığınızda işlerin daha sağlam ele alınması gerektiğini fark edebilirsiniz. Bu dönem kimseye borç vermeyin. Sosyal medyayı kullanıyorsanız kandırılmalara, dolandırıcılıklara dikkat edin.

Mars’ın Boğa burcuna geçişiyle işinizde ve kariyerinizde gücünüzü ve enerjinizi ortaya koymaya başlayacaksınız. Bu aralar annenizle de çok fazla çatışmayın.

BAŞAK BURCU

Başak ve yükselen Başaklar çalışıyorsanız bu hafta çok büyük şans ve beklenti altında olacaksınız. Haftaya da uzak yerlerden alınacak etkilerle başlıyorsunuz ama o kadar güzel ve keyifli etkileşimleriniz var ki. Hem toplumsal konularla ilgili olacak kendinizi göstermekten mutluluk duyacak ve hem de iş hayatınızda gerçekten çok konuşulacaksınız. Önemli insanlarla bir araya geleceksiniz, iş seyahatleriniz hızlanabilir, iş eğitimleriniz artabilir kendinizi geliştirmek isteyeceğiniz bir dönem olacak. Patronlarınızla para konularını konuşmak, işinizle ilgili konularda yapacaklarınızı gözden geçirmek anlamında bu haftayı iyi değerlendirin.

Kariyerinizde önemli adımlar atmak istiyorsanız Perşembe günü oluşacak Yeni ayla beraber bu işlerinizi hareketlendirmek daha doğru olacaktır. İş arayanlar bu dönem iş fırsatlarının kapılarına dayandığını görebilirler. Çalışmıyorsanız bu süreçte ailevi konulardan yana çok şanslı olacaksınız. Annenizle olan ilişkiler kuvvetlenirken eşinizin ailesiyle olan bağlantılar da gayet güzel akabilir. Bu alanda birbirinizi anlamanız, tolere etmeniz, birbirinizden af dilemeniz gerekiyorsa eşinizle, eşinizin ailesiyle, kendi ailenizden insanlarla barışma, bazı meseleleri masaya yatırmak anlamında da şanslı bir dönem olacak. Evlenmeyi düşünüyorsanız, statü değişimleri yapmak istiyorsanız yine bu Yeni aydan faydalanabilirsiniz. Özel hayatınızda hafta sonu şansınızı çok fazla zorlamayın çünkü bazı noktalarda kendinizi yalnız hissedebilirsiniz, karşı taraftan değer görmediğinizi fark edebilirsiniz. Bu aralar bütün organizasyonları siz yapıyorsanız karşı tarafın size hiçbir şekilde yardımcı olmadığını da görebilirsiniz. Sevdiğiniz insanın ailesi ile ilgili bazı problemler ilişkinizi de etkileyebilir.

Hafta sonu kimseye bulaşmayın, aranızdaki meseleleri çok fazla büyütmeyin. Pazar günü Mars’ın Boğa burcuna geçişiyle seyahatleriniz hızlanıyor. Yurt dışı bağlantılı işler, turizm, sosyal medya alanlarınız ve eğitimle ilgili konularda daha mücadeleci ama daha koşulları sabit tutmak isteyeceğiniz bir döngü içerisine giriyorsunuz. Bu hafta olasılıkları iyi değerlendirin önünüzde güzel kapılar aralanacak ve bu kapılardan geçmeye özen gösterin. Kararsızlıklarınızı bir kenara bırakın ama yüzeysel ilişkilerden ziyade gözden kaçırdığınız ama her zaman yakaladığınız o detayları bu hafta gözden kaçırmayın ve yakalayın.

TERAZİ BURCU

Terazi ve yükselen Teraziler, bu hafta maddi konular önemli. Bir paranın derdine düşebilir, bu parayı tahsil etmekle uğraşabilirsiniz. Bilgi konusunda en keşfeden en büyüyen en öğrenen burç siz olacaksınız. Bu aralar kitap okumaktan yapay zekayla ilgilenmeye kadar algınızın açık olduğu bir dönem. Öğrenciyseniz bu dönem girdiğiniz sınavlardan istediğiniz sonuçları çok rahat alabilirsiniz. Öğrenmek, keşfetmek ruhunuza ve kalbinize iyi gelecek. Spiritüel ya da akademik bir çalışmanın içerisine dahil olmak, eğitimle ilgili konuların hareketlenmesi yurt dışına gitmek, yabancı insanlarla çalışmak turizm, seyahat ve ticari faaliyetlerin hızlanması, hukuki alanda da önemli açılımların karşınıza gelme potansiyeli yüksek. Bu dönem gezdiğiniz dolaştığınız tanıştığınız kim varsa asla yabana atmayın büyük işler başarabilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinmekten geride kalmayın. Arkadaşlarınızla bolca vakit geçireceksiniz ama yeni tanışacağınız insanlar da önünüzde yeni olasılıkları karşınıza getirecek. Bu insanlarla tanışırken onları araştırmaktan da geri durmamanınız gerekiyor çünkü Eylül Aralık aylarında ya da hafta sonuna doğru yaşayacağınız olaylarla o tanıştığınız insanlarla olan ilişkilerinizi sorgulayacaksınız.

Eğitim, turizm, sosyal medya, radyo, televizyon her tür iletişim haberleşme, ulaşımla ilgili işler, ticari faaliyetler ve hukuk alanlarınızda başlatmak istediğiniz yenilikleri Perşembe günü oluşacak Yeni ay ile hayatınıza alabilirsiniz.

Hafta sonu Mars Boğa burcuna geçecek, müşterek para alanlarınızda hareket edecek. Para ile ilgili konularda mücadeleleriniz ön plana çıkıyor. Para gelebilir ama harcamalarınız da hızlanabilir. Bu dönem mümkün olduğunca, yapabiliyorsanız, keyfi ameliyatlardan uzak durmaya özen gösterin. Tehlikeli yerlerden kişilerden ortamlardan kaçınmaya çalışın. Bu hafta yeni olasılıklara kalbinizi açın güzel gelişmeler altında olacaksınız. Beraber çalıştığınız insanlarla olan ilişkilerinizde bazı sorunlarla karşılaşma potansiyeliniz var, durum ve olaylara çok takılmayın acelecilikten mümkün olduğunca uzak durun. Pazar günü gayet güzel görünüyor.

AKREP BURCU

Akrep ve yükselen Akrepler bu hafta ilişkiler haftası. İlişkilerle ilgili sonuçlar bekliyorsanız, bu haberin gelmemesi için hiçbir neden yok. Merkür’ün para alanlarınıza geçmesiyle müşterek para konuları alacak verecek dengesi, banka işlemleri, vergiler, krediler, faizler, nafakalar, mirasla ilgili konular hareketlenebilir.

Bu alanda vermeniz gereken önemli kararlar varsa Perşembe günü oluşacak Yeni ayla bu kararları devreye koyabilirsiniz. Güneş de Venüs’le kavuşum halinde. Maddi yönden şanslı bir dönem, sevdiğiniz insanın kaynaklarından faydalanabilir, sevdiğiniz kişinin hayatındaki güzel gelişmelerin sizin hayatınıza da olumlu yansımalarını görebilirsiniz. İş birlikleri ve ortaklıklardan yana şans ve fırsatlarınız yüksek olabilir. Özel hayatınızla ilgili konularda önemli adımlar devrede olurken parasal konularda bazı gelişmeler altında olacaksınız. Güzel paralar, beklediğiniz bazı fırsatlar var. Dijital alanlardan olabilir, yapay zeka bağlantılı olabilir buralardan beklediğiniz haberler varsa Pazartesi ve Salı günleri buralar gayet güzel çalışıyor. Hayatın birçok noktada sizi desteklediğini de göreceksiniz. Evinize yapacağınız harcamalar bu dönem yüzünüzü güldürecek. Bu dönem yüzeysel bir bilgiyle de hareket edeceğiniz için sizden borç isteniyorsa birine borç verecekseniz ya da birine kefil olacaksanız dikkatli olmaya da özen gösterin çünkü önceden konuşmadığınız, detaya girmediğiniz konular yüzünden ileride bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Hafta sonu para ile ilgili konularda olumsuz etkiler var. Parasal konularda vereceğiniz kararlar çok da isabetli olmayacak. Bu dönem ilişkiden beklentileriniz varsa bu beklentilerde de problemler oluşabilir. Bu dönem çocuğunuzla olan ilişkilerinizde ve bazı tavır ve hareketlerinde zorlandığınızı fark edebilirsiniz. Parayla ilgili konularda önümüzdeki hafta başında dikkatli olmaya özen gösterin.

Pazar günü Mars’ın da Boğa burcuna geçişiyle enerjinizi gücünüzü ilişkiler alanına kaydırıyorsunuz. İlişki içerisinde olmak sizin için önemli olacak ve bu dönem bağımsızlığınıza düşkün hareket edeceksiniz. Bir yandan da sevdiğiniz insanı sahiplenmek ya da onun sizi sahiplenmesi hoşunuza gidebilir ama zaman zaman sürtüşmelere de açık olabilirsiniz bu etkiye dikkat edin.

YAY BURCU

Yay ve yükselen Yaylar bu hafta ilişkilerden yana en şanslı burç sizsiniz. Gündelik hayatın ritmi, yeme içme, boğaz sıkıntıları, sağlıkla ilgili verilmesi gereken önemli kararlarla haftanızı başlatacaksınız. Pazartesi Merkür’ün İkizler burcuna geçişiyle özel hayatınızı konuşmak ön plana geçecek. Bu dönem taşınmanın, başka bir yere gitmenin hayalini kurduğunuz bir dönem ve bunları da yapmak istiyorsanız 6 Haziran’ı bekleyin.

Perşembe günü oluşan Yeni ay ile verilecek kararlar çok daha uzun soluklu ve sizi destekleyen kararlar olacak. Güneş’in Venüs’le kavuşumu özel hayatınızda güzel açılımları karşınıza getirecek. Çok sevdiğiniz bir arkadaşınızla bir aşka yelken açabilirsiniz. İlişkileriniz uzun soluklu olabilir ve sizi çok daha ileri bir seviyeye taşıyabilir. Burası ortaklı işler alanıdır ortaklı işlerinizde de güzel adımlar devreye girecek. Ortağınızın bu dönem risk aldığı konularda güzel sonuçlar karşınıza gelebilir. Her tür iş birliğine yeni tanışmalara, olasılıklara da açık bir döngüdesiniz. Potansiyeliniz, popülerliğiniz çok yüksek olabilir evliliğe adım atmak, birine teklif etmek için çok doğru bir zaman. Önemli bir işe başlamak için de 4 Haziran’ı kullanmanızı ve 6 Haziran’daki Yeni ay sonrası hareket etmenizi tavsiye ederim.

Sağlıkla ilgili konular sizi biraz sınayabilir. Planlarınız bambaşka olmasına rağmen sağlığınızla ilgili verilmesi gereken önemli bir karar ya da bir sorumluluk, planlarınızı hayata geçirmek konusunda sizi yorabilir. Sevdiğiniz insana bu kadar önem verirken onun yaşadığı bazı sıkıntı ve sorunların ilişkinize yansıma etkilerine karşı dikkatli olmakta fayda var. Baba, dede tarafı ile ilgili sağlıkla ilgili konular hafta sonuna doğru gündeminize yerleşecek. Sağlığınıza gereken özeni göstermeniz gerektiğini anlayacaksınız.

Pazar günü Mars’ın bu alanlarınıza geçmesiyle hem verimli olacağınız hem üreteceğiniz ama bir yandan da sağlıkla ilgili konularda da mücadelenizi oluşturacağınız bir döngü başlıyor.

OĞLAK BURCU

Oğlak ve yükselen Oğlaklar keyifli etkilerle haftanız başlıyor. Çalışma hayatı, verimli olma üretme etkiniz bu hafta çok yüksek. Yeni bir işe başvurma, yeni bir projeyi hayata geçirme kendinizi daha verimli ve üretken kılmak adına bilgiyi ön plana çıkarabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla yaşadığınız sıkıntılar varsa bunları çözüme ulaştırma etkisi Pazartesi devreye girerken önemli bir işin, teklifin de karşısında kendinizi bulabilirsiniz. Beslenme şeklinizden yeme içme alışkanlığınıza kadar da vermeniz gereken kararlar Perşembe günü oluşacak Yeni ayla beraber devreye girmeli. Alerjiler, sağlık sıkıntıları ya da nefes alma problemleriniz, sinir sistemi problemleriniz varsa bunları da çözmenin yolunu bulacaksınız. Bu dönem yakın çevrenizdeki insanların bazı davranışlarına içerleyebilirsiniz. Onlardan beklentiniz yüksek olabilir özellikle hafta sonuna doğru beklediğiniz bir haber gelmezse ya da birileriyle konuştuğunuzda beklediğiniz tavırları göremezseniz ilişkilerinizde bazı bozulmalara açık olabilirsiniz. Akraba ve kardeşlerinizin hayatında kariyerinde önemli olaylar hafta sonuna doğru devrede olacak.

Hafta sonu kendinizi kısıtlamayın. Bu dönem bazı korkularınızın arttığına şahit olabilirsiniz ama bu korkuları beslemek yerine kendi gücünüzü işinize yapacaklarınıza kaydırarak anksiyetenin etkilerini azaltabilirsiniz. Biraz iş ortamlarınızda yavaşlamayı öğrenin. İş, hizmet ve sağlıkla ilgili konularda şanslı bir süreçtesiniz.

Aşk hayatınızda mücadeleci bir dönem devreye giriyor, Pazar günü Mars’ın bu alanlarınıza geçmesiyle özel hayatınızda aşkla ilgili konularda bazı dengelerin kaçtığını görebilirsiniz. Şimdiye kadar karşı taraf sizin üzerinize düşüyorsa şimdi siz daha fazla karşı tarafın üzerine düşebilir, sahiplenme arzusuyla hareket edebilirsiniz. Çocuğunuzla aranızdaki ilişkilerde de bazı değişiklikler devreye girebilir. Mücadelenizi özel hayatınıza aşk hayatınıza sanatsal işlerinize eğitimle ilgili konulara kaydırıyorsunuz. Borsada yatırım yapıyorsanız bildiğinizden şaşmamaya özen gösterin çünkü borsada risk almak anlamında bu hafta çok da destekli olmayacaksınız. İş değişikliği yeni bir işe başvurma sağlıkla ilgili önemli bir kararlar alma Çarşamba günkü Yeni ayla beraber devreye girebilir.

KOVA BURCU

Kova ve yükselen Kovalar ailevi konular ön planda olarak haftanıza başlıyorsunuz. Evle ilgili yapmanız gerekenler varsa bu konuların hareketlendiğini görebilirsiniz. Aşk hayatınız çok hareketli. Hem Güneş hem Venüs hem Jüpiter hem Merkür aşk evinizde hareket ediyor bu da aşkı hayatınıza alacağınız bir dönemin müjdecisi. Pazartesi ve Salı günlerini bu anlamda iyi kullanın. Risk içeren işleriniz olabilir, belki bir şans oyunu olabilir buralardan yana da fırsatlarınız kuvvetli olacak. Bu dönem ayrıca öğrenmeyi eğitimle ilgili bir fırsatı yakalamayı da çok seveceksiniz. Sanatsal ve kreatif işleriniz varsa burada becerilerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Spor yapmak için uygun bir dönem olacak. Kısa vadeli her tür plan ve programınızı bu dönem hareketlendirmek sizi mutlu edebilir Yeni bir insanı hayatınıza alabilirsiniz ya da hayatınızda bir insan varsa o insanla beraber güzel planları hareketlendirebilirsiniz. Borsada yatırım yapıyorsanız bu hafta şanslı haftalardan bir tanesi.

Aşk hayatınıza dair, çocukla ilgili konularda verilecek önemli kararlar varsa ya da çocuk sahibi olmak istiyorsanız Perşembe günü oluşacak Yeni ayla bu etkiler devrede olabilir. Cazibeniz yüksek olacak, önemli girişimlerde bulunmak isteyeceksiniz. Eğitim planlarınızı hareketlendireceksiniz. Burada size yol göstermek isteyen çok insan olabilir bu insanlarla güzel bağlar da kurabilirsiniz ama yüzeysellikten mümkün olduğunca uzak durun ve bazı durumları ve koşulları gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Parasal konularda kolay kandırılabilirsiniz çok çabuk yönlendirilebilirsiniz dolandırıcılıklara da dikkat etmekte fayda olabilir.

Pazar günü Mars’ın Boğa burcuna geçişiyle ev, aile ve yuva alanlarınızda enerjinizi harcamaya başlıyorsunuz. Evinizi güzelleştirmek üzere boya badana tadilat tamirat gibi işler devreye girerken aile büyüklerinizle aranızda bazı sürtüşmeler olabilir. Enerjinizi hem emlak işlerine hem de evinizle ilgili konulara ya da ailevi meselelere harcamaya başlayabilirsiniz.

BALIK BURCU

Balık ve yükselen Balıklar iletişimsel işleriniz ön planda, yakın çevrenizden gelecek hızlı haberlerle haftanızı planlayabilirsiniz ama bu planlarınızda değişikliklere de maruz kalabilirsiniz. Ev hane ve ailenizle ilgili konularda önemli açılımlar altındasınız. Yakın çevrenizden bir insanı evinizde ağırlama potansiyeliniz yüksek. Bu dönem ev alma, bir arsa arazi girişiminde bulunmak anlamında güzel fırsatlar karşınıza gelirken yakın çevrenizden bir insanın bu konulara önayak olduğunu, kredi ile ilgili işlerinizi çok rahat halledebildiğinizi de görme potansiyeliniz var. Evinizde huzuru mutluluğu güzel barışı ve refahı hissedebilirsiniz. Aile büyüklerinizle aranızda yaşadığınız birtakım sürtüşmeler varsa bu hafta bütün bunların giderilmesi, babanızla aranızdaki ilişkinin daha da kuvvetlenmesi, sevdiğiniz insanın, eşinizin ya da partnerinizin kariyerinde güzel bir açılımın devreye girmesi söz konusu olacak. Uzun zamandır hayal ettiğiniz bir eşyanın, bir gayrimenkulün alınması gibi etkiler devrede olabilir. Evinizden çalışıyorsanız şanslı bir dönem. Evinizde mutluluğu keyfi ve iletişimi çok rahat bulacaksınız ve burada kendinizi geliştireceğiniz alanlar yaratacaksınız.

Yenilikleri hayatınıza geçirmek anlamında Perşembe günü oluşacak Yeni ay ve sonrası hareket ederek uzun soluklu ve kalıcı sonuçlar alabilirsiniz. Hafta sonu sağlıkla ilgili konular sizi test edecek. Hayatınızla ilgili yapmış olduğunuz planları hareketlendirmek isterken sağlık engeline takılmayın. Yakın çevrenizden bir insanın para ile ilgili konularda gerçekleri yansıtmadığını fark edebilirsiniz.

Mars’ın Boğa burcuna geçişiyle Pazar gününden sonraki dönem enerjinizi yakın çevrenizdeki insanlara kaydıracaksınız. O insanların gözünde etkin bir insan olacaksınız. Fikir ve düşüncelerinizden hareketlerinizden etkilenecekler ama diğer taraftan zaman zaman onlarla bazı sürtüşmelere ve inatlaşmalara da açık olabilirsiniz. O yüzden Pazar gününden sonraki dönem araba kullanıyorsanız dikkatli olmakta fayda olabilir.

Hande Kazanova’yı buradan da takip edebilirsiniz…

Diğer Haberler

Başa dön tuşu