Astroloji

Ünlü Astrolog Hande Kazanova’dan ‘Yeniay’ Uyarısı

Ünlü astrolog Hande Kazanova, haftalık burç değerlendirmesinde sert etkili yeniaya dikkat çekti...

Ünlü astrolog Hande Kazanova, haftalık burç değerlendirmesinde sert etkili yeniaya dikkat çekti: Bu dönemlerde kavgalara, kazalara dikkat edelim, ateşli, delici, kesici aletler kullanıyorsak gözümüzü dört açalım.

Hande Kazanova, kendi sitesinde 13 – 19 Kasım 2023 tarihleri arasındaki gökyüzü tahminlerini yazdı…

İşte o yazı:

Bu hafta, Pazartesi 12:27 itibariyle Akrep burcunda bir yeniay gerçekleşecek. Akrep burcu değişim, dönüşüm krizlerle bağlantılıdır aynı zamanda şifalanma enerjisi taşıyan bir burçtur. Duygusal konularla uğraşmak Akrep burcunun ana konularındandır. Araştırmalar, sırlar, psikoloji, psikiyatri, dedektiflik, polis, askeri strateji, ordu, madenler, yer altı kaynakları, metaller bu burcun konusudur. Bu alanlarda ve gizli kalmış noktalarda her tür konunun açığa çıkması söz konusu olabilir.

Yeniay Marsla dizilimde ve Uranüs buna karşı açı atıyor. Bu, enerjik ve dinamik bir süreç içerisinde olacağımızı gösteriyor. Kendimizi enerjik hissedebiliriz, kendimize güvenimiz artabilir, rekabetçi tavırlar ön plana çıkabilir, egomuz ön plana çıkabilir. Biraz da küstah tavırlar içerisine girebilirken korkusuzluk enerjisi de üzerimizde olabilir. Bu dönemlerde kavgalara, kazalara dikkat edelim, ateşli, delici, kesici aletler kullanıyorsak gözümüzü dört açalım. Hedef ve stratejilerimizi ortaya koyma zamanı olduğu için dikkatli plan yaparsak gerekli donanımı üzerimize alırsak bu dönem çok da başarılı olabiliriz. Her türlü muhalefete ya da bizi durdurmaya çalışacak enerjilere rağmen aslında bu dönem hislerimizi, duygularımızı kontrol edebilirsek çok şey kazanabiliriz. Hırslarımız ve derin stratejilerimizin etrafımızdaki insanları üzmemesi gereken bir dönem içerisindeyiz.

Kazalara, yangınlara, patlamalara, depremlere, olumsuz hava koşullarına, ters tepkilere, elektrik, elektronik alanında yaşanacak olumsuzluklara, uçak kazalarına açık bir yeniay olabilir. Yine Akrep burcunun konusu olan bankacılık sektörü, vergiler, krediler, ödemeler, dış borçlar ve faizlerle ilgili konular önem kazanıyor. Önümüzdeki süreçte enflasyonu kontrol etmek adına mücadelelerin devreye girdiği de bir zaman dilimi olacak çünkü Akrep burcundaki Yeni ay Türkiye haritasında da önemli bir noktada hem Venüs’le hem Jüpiter’le de kavuşuyor.

Finansal astroloji gözünden birkaç bir şey söyleyecek olursak, 13 Kasım’daki bu yeniaya dikkat çekmeye çalıştım çünkü Uranüs ve Mars karşıtlıkları özellikle finansal astrolojide borsa üzerinde çok etkilidir. Bu hafta borsada dikkatli olmak lazım ve yeni haftaya başlarken borsada inişlerin devrede olma potansiyeli yüksek. Çünkü satış döngüsüdür Mars ve Uranüs karşıtlıkları, bunu tetikleyebilir. Yeni ay etkisi önümüzdeki 15 gün boyunca etkili olacak. (Bu bir yatırım tavsiyesi değildir).

Beklenmedik hava koşulları, çeşitli kazalar, elektrik ve elektronikle alakalı sıkıntı ve problemlere önümüzdeki dönem dikkat etmemiz gerekiyor. Maden kazaları, nükleer kazalar, volkanik hareketlilikler, görülebilir. Sağlığımızda bu ay boşaltım sistemi problemleri, üriner sistem, sistit gibi hastalıklar ya da cinsel organ sıkıntılarıyla uğraşabiliriz. Vücudumuzun belden aşağısında ameliyat vs. gibi durumlar söz konusu olabilir. Yeni ay zamanı aciliyeti yoksa bunları olmamaya çalışalım çünkü Güneş Uranüs karşıtlıkları, tansiyon beyin fonksiyonları, beyine pıhtı atma gibi ameliyatlarda birtakım sorunları da karşımıza getirebilir.

 

 

 

Ankara’ya göre çıkarttığımız haritada Oğlak burcu yükseliyor. Ekonomi, yapılar, sistemler, devlet çalışanları, uzun vadeli hedefler ön planda olabilir. Toplumsal sorumluluklarımız muhafazakarlık ön planda olurken esneklik ve hoşgörü az olabilir.

Yükselen yöneticisi dispozitörü Neptün 2. Evde yer alıyor. Maddi konularda çözülmeler, istikrarsızlık, belirsizlikler devrede olabilir. Diğer taraftan manevi değerler, yardımlaşma, gemi, ilaç, film ve sanat alanlarından, denizcilik ve ticaretten kazançlar artabilir.

Yeniay 10. Evde gerçekleşiyor. İktidar ve yöneticilerin korkusuz hareket edecekler, amaç ve hedefleri için stratejik davranacaklarını söyleyebiliriz. İşçilerin, atama bekleyenlerin, emeklilerin ödenekleri ve sağlık sektörü, ordu için yapılan harcamaların üzerine düşüleceğini ama verilecek kararların muhalefeti veya muhatapları memnun etmeyeceğini görüyoruz.

Uranüs 4. Eve yerleşmiş durumda. Muhalefetin agresif tavırlar sergilemesi, iktidarın ona kafa tutması, muhalefet alanında hızlı değişimlerin olması beklenebilir. İsyankâr etkiler, terör, doğal afetler, depremler görülebilir. Hava koşulları olumsuz olabilir. Fırtınalar, yıldırımlar, patlamalar, maden kazaları, binaların yıkımları görülebilir. Gayrimenkullerin değerinde düşüşler olabilir.

Bu Yeniay’ı Türkiye haritasına oturttuğumuzda 5. Evimizde Venüs- Vesta- Jüpiter’e yakın yerleştiğini görüyoruz. Çocuklar, gençler, eğitim konuları, eğlence yerleri, AVM’ler, parklar, sanat ve şov dünyası, sanatçılar, spor konuları, borsa ve spekülatif alanda zorlanmalar ani olaylar bekleyebiliriz. Elçilerle ilgili sorunlar oluşabilir. Askeri konularda gelişmeler, operasyonlar, savaş kararları, terör eylemleri, saldırı riski görülebilir. Olumsuz hava muhalefeti beklenebilir. Yine bulaşıcı hastalıklar riskine çocuklarımıza, gençlerimize, eğitim ve spor yerlerinde dikkat edelim. Sporda ve sanatta rekabetçi yönlerimiz ortaya çıkabilir. Savaş atmosferi, anlaşma ihlalleri, emlakla ilgili konularda arayı bulma, kira ve kiracı anlaşmazlıkları, harcamalar artabilir.

Bu yeniay haritasının etkilediği hatlara, jeodezik haritalara bakacak olursak, sert hatların IC Uranüs hattının Mersin, Adana alanından geçtiğini görüyoruz. Hatay, Malatya tarafı Osmaniye, Mersin, Adana, Mısır’ı da içerisine alan bu bölgelerde beklenmedik olaylar, toplumsal konular, deprem, patlama gibi doğal afetler beklenebilir. Kızıldeniz ve Akdeniz, Kıbrıs üzerinden askeri hareketlilik artabilir. Filistin İsrail, Karadeniz’den Beyrut’tan, Moskova ve Karadeniz’den geçen hat yine tehlikeli durumlar içerebilir.

Merkür ve MC Azerbaycan ve İran’dan geçiyor bu da şu demek aslında Azerbaycan ve İran Türkiye ile beraber barış oluşturma adına önemli adımlar atabilirler.

Çarşamba günü Merkür’ün Venüs’le bir olumlu açısı var. Bu da doğru zamanda doğru şeyleri söyleme potansiyeli verir. İlişkilerimizi daha güzel bir noktaya oturtmak istiyorsak biraz da kendimize bakmak bütün bu sıkıntıları geride bırakmak istiyorsak Çarşamba gününü iyi kullanalım.

Cuma günü Güneş’in Neptün’le Mars’ın Neptün’le olumlu açısı da güzel bağlantıları karşımıza getirecek. Başka insanlara yardım etme, toplum için bir şeyler yapma arzumuz yüksek olacak. Cumartesi günü Güneş ve Mars kavuşumu devreye girecek bu da tartışma ve kavgaları tetikleyen bir hafta sonu yaşayacağımızı anlatıyor. Kaza enerjisine dikkat edelim. Yöneticilere karşı suikastlar baş kaldırışlar artabilir. Ordu ve donanmada sorunlar ortaya çıkarken askeri alanlarda doğru stratejilerle başarı da getirebilir.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu