Teknoloji

Iphone’ların Dayanıklılığı İşte Böyle Ölçülüyor

Apple imzalı iPhone'lar dayanıklılık konusunda çok eleştiriliyor. Peki Apple, bu cihazları nasıl testlere tabii tutuyor?

Apple’ın iPhone’ları ‘en dayanıklı ve şartlara uyumlu’ akıllı telefon yapma hedefi yok ancak cihaz pek çok dayanıklılık testinden geçtiği de bir gerçek. Özellikle iPhone 7 ile gelen su sıçramalaranı karşı dayanıklılık ile iPhone’larda bazı şartlarda daha iyi kullanım sağlayan modeller karşımıza çıktı.

APPLE iPHONE’LARI NASIL TEST EDİYOR?

YouTube’da teknoloji içerikleriyle tanıdığımız Marques Brownlee ise Apple’ın iPhone’larını dayanıklılık tarafında nasıl test ettiğini gösteren videolar paylaştı.

X hesabı üzerinden kısa videolar şeklinde testleri paylaşan Brownlee, çok daha zorlu testlere sokulan başka YouTuber’ların iPhone testlerine göre sürecin daha insaflı olduğunu gözler önüne serdi. Burada bir dizi farklı testle karşı karşıya kalan iPhone’lar basınçlı su ile defalarca darbeye maruz bırakılıyor. Burada suya dayanıklılık seviyesi ölçülen iPhone’lar farklı seviyelerdeki basınçlardaki sulara karşı nasıl tepki verdiği gözlemleniyor.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu