Dünya

En Az 13 Kişi Hayatını Kaybetti

İspanya'nın güneydoğusundaki Murcia kentinde, bir eğlence mekanında dün sabaha karşı çıkan yangında 13 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

İspanya’nın güneydoğusundaki Murcia kentinde, bir eğlence mekanında dün sabaha karşı çıkan yangında 13 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Murcia Acil Müdahale Koordinasyon Merkezi’nden yapılan açıklamada, kent merkezindeki Atalayas Mahallesi’nde bir eğlence mekanında sabaha karşı saat 06.00 sıralarında yangın çıktığı ifade edildi.

Yangında 13 kişinin öldüğü, 4 kişinin yaralandığı belirtildi.

Ölenlerin 22 ila 45 yaşlarında olduğu, acılı ailelere psikolojik destek için uzman ekiplerin gönderildiği vurgulanan açıklamada, eğlence mekanında oldukları tahmin edilen bazı kişilerden de haber alınamadığı kaydedildi.

Açıklamada, İtfaiye ekiplerinin mekan içindeki çalışmaları sürerken ölü sayısının artmasından endişe edildiği vurgulandı.

Bu arada, Murcia Belediyesi, yangın faciası nedeniyle 3 günlük yas ilan ettiğini duyurdu.

Murcia Belediye Başkanı Jose Ballesta, İspanyol basınına, yangının çıkış nedeninin henüz belirlenemediğini açıkladı.

Ballesta, 40’tan fazla itfaiye görevlisinin çalıştığını ve hayatlarını kaybedenlerden dolayı “büyük bir acı yaşadıklarını” söyledi.

Görgü tanıkları, mekanda doğum günü kutlaması yapıldığını, içeride birden oluşan alev ve duman nedeniyle panik yaşandığını aktardı.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu