EğitimManşet

Eğitim Bakanı 2024 İçin Söz Verdi!

2023 eğitimde kaosla tamamlanırken, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 2024 mesajında “okulların fiziki yapılarını güçlendirmek öncelikli hedefimiz olacak” diye sözü verdi.

2023 eğitimde kaosla tamamlanırken, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 2024 mesajında “okulların fiziki yapılarını güçlendirmek öncelikli hedefimiz olacak” diye sözü verdi.

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çavuşoğlu, okulların fiziki yapılarını güçlendirmenin, öğrencilere ve öğretmenlere daha çağdaş daha donanımlı, daha iyi koşullar sağlamanın en öncelikli hedefleri olacağını vurguladı.

Çavuşoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Büyük umutlarla karşıladığımız 2023 yılını, tarifi imkansız acılar biriktirdiğimiz ve daha önce hiç deneyimlemediğimiz zorluklarla karşılaştığımız bir yıl olarak geride bırakıyoruz.

6 Şubat’ta Türkiye’de meydana gelen depremde kaybettiğimiz canlarımızın acısını ve üzüntüsünü, yıl boyunca yaşadık, yaşamaya devam ediyoruz ve hayatımız boyunca yaşamaya devam edeceğiz.

“ŞAMPİYON MELEKLER’İMİZİN ANILARINI YAŞATMAYA KARARLIYIZ”

Deprem nedeniyle kaybettiğimiz canlarımızın ve Şampiyon Melekler’imizin üzüntüsünü paylaştığımı ve anılarını yaşatmaya kararlı olduğumuzu belirtmek isterim. Onların isimleri ve anıları asla geride bırakılmayacak, unutulmayacaktır.

“TOPLUMUMUZUN GELECEĞİ İÇİN GEREKLİ ADIMLARI ATACAĞIZ”

2024 yılına girerken belirtmek isterim ki, yaşadığımız acı tecrübelerin tekrarlanmaması adına okullarımızın fiziki yapılarını güçlendirmek, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize daha çağdaş daha donanımlı ve daha iyi koşullar sağlamak en öncelikli hedefimiz olacaktır. Bu amaçla, yeni yılda kararlılıkla çalışacak ve toplumumuzun geleceği için gerekli adımları atacağız.

2023 yılında yaşadığımız tüm olumsuzluklara ve zorluklara rağmen, 2024 yılına umutla bakıyor, yeni yılın halkımıza, eğitim camiamıza ve insanlığa sağlık, mutluluk, kardeşlik, barış ve huzur getireceğine inanıyorum. Kıymetli öğretmenlerimiz; öğrencilerimizi sadece bilgiyle değil, aynı zamanda değerlerle donatarak onları güçlü bireyler haline getirmek için çaba gösteren sizlere, yıl boyunca gösterdiğiniz emeklerden ötürü teşekkür etmek istiyorum. Yeni yılda da, sizlerin bilgi birikimi ve deneyimleriyle geleceği şekillendirmeye devam edeceğiz. Tüm meslektaşlarımın sağlıklı, huzurlu ve başarılarla dolu bir yıl geçirmesini temenni ediyorum. Sevgili öğrencilerimiz; sizler, Kıbrıs Türk toplumunun geleceğisiniz. Bilmenizi isterim ki, sizin potansiyelinizi ortaya çıkarmak için var gücümüzle çalışacağız.

Yeni yılda, koyduğunuz hedeflerin gerçekleşmesini temenni ediyor, başarılarla dolu bir yıl geçirmenizi diliyorum.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu