EkonomiManşetYerel Haberler

Asgari Ücret Toplantısına Bir Kez Daha Ara Verildi

Akşam yeniden başlayan Asgari Ücret Saptama Komisyonu toplantısına bir kez daha ara verildi. Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, nisap sağlanamaması nedeniyle Meclis'e gitti.

Akşam yeniden başlayan Asgari Ücret Saptama Komisyonu toplantısına bir kez daha ara verildi. Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, nisap sağlanamaması nedeniyle Meclis’e gitti.

Asgari Ücret Saptama Komisyonu bugün verilen aranın ardından saat 18.00 sıralarında yeniden toplanmıştı.

Meclis Genel Kurulu’nda yapılacak oylamada, nisap sağlanmaması nedeniyle asgari ücret toplantısına ara veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, Meclis’e gitti.

Komisyon, 2024’ün ikinci asgari ücretini belirlemek üzere sabah saatlerinde toplanmış ve saat 18.00’e kadar ara vermişti.

Gardiyanoğlu, devlet, işveren ve işçi taraflarının masaya farklı rakamlar koyduğunu söylemişti.

İşçi temsilcisi Hür-İş Genel Başkanı Ahmet Serdaroğlu ise, geçen hafta işçiler olarak el uzattıkları yüzde 23’lük artışın hükümet tarafından kabul edilmediğini ancak bugün işverenle yapılan görüşmelerin ardından 22.98’i kabul ettiklerini belirtmişti.

Serdaroğlu, yüzde 22.98’i kabul etmeyeceklerini, yüzde bir refah payı talep ettiklerini, bu nedenle yüzde 24’lük bir artış istediklerini dile getirmişti.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu