EkonomiManşetYerel Haberler

Cesurer, Aydın’a Sordu: AKSA ile Çıkar İlişkin Ne Noktada?

AKSA ile imzalanan sözleşmenin içeriğini Başbakan’ın talimatına rağmen EL-SEN’den gizlemekle suçlanan Kıb-Tek Genel Müdürü Aydın, sendikadan ihraç edildi.

AKSA ile imzalanan sözleşmenin içeriğini Başbakan’ın talimatına rağmen EL-SEN’den gizlemekle suçlanan Kıb-Tek Genel Müdürü Aydın, sendikadan ihraç edildi.

Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen) Başkanı Çağlayan Cesurer yazılı açıklamada, El- Sen’in pazartesi günü Başbakan Ünal Üstel ile toplantı halindeyken, sözleşmenin imzalanmadan önce incelemesi ve görüş belirtilmesi amacıyla sendikaya verilmesi talimatına rağmen Kıb-Tek Müdürünün Başbakan Üstel’in talimatını uygulamadığını ileri sürdü.

Basında bugün yer alan Aksa ile imzalanan sözleşmenin içeriğinin sendika ve halktan gizlenerek imzalandığını savunan Cesurer, “Bahse konu dolar üzerinden imzalanan sözleşme ülkemizde yaşanan maliyet artışlarına katlanarak devam etmesine sebep olacaktır” dedi.

Cesurer açıklamasında ayrıca Kıb-Tek Genel Müdürü Dalman Aydın’ın El-Sen Tüzüğünün 23. Maddesi uyarınca 9 Ay süre ile üyelikten ihracına karar verildiğini belirtti.

“AKSA İLE ÇIKAR İLİŞKİN NE NOKTADA”

Açıklama şöyle:

Kıb-Tek Genel Müdürü Diye Adlandırılan Dalman Aydına Soruyoruz Aksa ile Çıkar İlişkin Ne Noktada ?

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde davası görülen; KIB-TEK’e sahte menşe belgesi ile sahte ürün satılmak istenmesi olayında Sayıştay raporunda ürünlere uygunluk görüşü verdiği için sorumluluk yüklenen eski Müdür Yardımcısı ve şimdi ise Kıb-Tek Genel Müdürü Dalman Aydın, Dün (19.07.23) Yangından mal kaçırırcasına Başbakanın Türkiye’de kabloyla Elektrik getirilmesi konusunda  imzaladığı ön protokole dün akşam  hummalı bir çalışma ile Aksa’ya imzalatmaya çalışılan sözleşmeyi hazırlayarak Başbakana götürmüştür.

El- Sen Pazartesi (17.07.23) Başbakanla toplantı halindeyken Kıb-Tek Müdürüne sözleşmeyi imzalanmadan önce incelemek ve görüş bildirmek için Sendikamıza da verilmesi talimatını vermiştir, bunun üzerine Dalman Aydın ise bu güne kadar  sözleşmeyi El-Sen yetkililerine teslim etmemekle birlikte Başbakanın talimatını uygulamamıştır .

Gelinen noktada anlaşılıyor ki Kıb Tek Genel Müdürü Aksa’ dan aldığı Talimatları yerine getirmek adına Ekmek yediği teknenin satılması için çalışmaktadır .

Ekmek yediği Kıb Tek  ve çalışma arkadaşları yapılan ihaneti kabul etmemekle birlikte bu gün (19.07.23) itibarı ile Dalman Aydın’ı El-Sen ve çalışanlar olarak Kıb Tek Müdürlüğünü hak etmediği kanaatindeyiz, Bu bağlamda El-Sen Tüzüğünün 23. Maddesi uyarınca 9 Ay süre ile üyelikten ihracına karar verilmiştir.

Bu gün basında yer alan Aksa ile imzalanan sözleşmenin içeriği Sendikamız ve Halktan gizlenerek imzalanmıştır. Bahse konu dolar üzerinden imzalanan sözleşme ülkemizde yaşanan maliyet artışlarına katlanarak devam etmesine sebep olacaktır. Bu maliyet artışlarının baş sorumlusu

 DALMAN AYDIN  olacaktır.

Sözleşmenin içeriğinin ortaya çıkması ile birlikte sendikamız El-SEN mücadelesini her platformda arttırarak sürdürecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu