GenelManşetRum Basını

Grip Salgını: 60’tan Fazla Çocuk Hastanelik Oldu

Güney Kıbrıs’ta koronavirüs yanı sıra grip salgınının da baş gösterdiği ve bir hafta içinde, 0-14 yaş aralığında 60’tan fazla çocuğun hastanelere yatırılarak tedavi altına alındığı bildirildi.

Kış aylarının gelmesiyle birlikte hem KKTC’de hem de Güney Kıbrıs’ta grip vakalarında artış gözlemleniyor. Güney’de yayın yapan Fileleftheros gazetesi, Güney Kıbrıs’taki hastanelerdeki göğüs hastalıkları, dahiliye ve pediatri servislerinin dolduğunu ve bazı hastaların diğer servislere yatırıldığını yazdı.

Gazete, Güney Kıbrıs Sağlık Bakanlığı’nın bu yıl için toplam 170 bin grip aşısı temin ettiğini belirtirken, son bir hafta içerisinde, 0-14 yaş aralığında 60’tan fazla çocuğun hastanelere yatırılarak tedavi altına alındığını yazdı.

KORONA DA ARTTI

Haberde, Koronavirüs vakalarında da arttığı ve hafta başında hastaneye yatarak tedavi gören Koronavirüs hasta sayısının 96’ya yükseldiği; bunlardan 16’sının durumunun kritik olduğu ve 6’sının da entübe edildiği kaydedildi.

Öte yandan Haravgi gazetesi de, Baf Devlet Hastanesi’nde kardiyoloji ile yoğun bakım servisinde yatan hastalara Koronavirüs bulaştığını ve bu hastaların Koronavirüs servisine nakledildiğini yazdı.

Haberde, şu anda hastanedeki Koronavirüs servisinin dolu olup, yeni hastaların Limasol Devlet Hastanesi’ne sevk edildiği ve hastaneye iki hafta boyunca ziyaret yasağı getirildiği belirtildi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu