GenelManşetPolisiye

Sahte Öğrenci Belgesi Zanlıları Mahkemeye Çıkarıldı

Rauf Denktaş Üniversitesinde sahte öğrenci belgesi düzenlenmesiyle ilgili tutuklanan öğrenci işlerinde asistan olarak görev yapan K.U., aynı okulda danışmada çalışan İ.A.O. ve F.R.M. mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa-Surlariçi’nde faaliyet gösteren Rauf Denktaş Üniversitesinde sahte öğrenci belgesi düzenlenmesiyle ilgili tutuklanan öğrenci işlerinde asistan olarak görev yapan K.U., aynı okulda danışmada çalışan İ.A.O. ve F.R.M. mahkemeye çıkarıldı.
Lefkoşa Adli Şube’de görevli polis memuru Emine Çıkan mahkemede olguları aktardı.
Polis, 8 Mayıs 2024 tarihinde Lefkoşa-Surlariçi’nde faaliyet gösteren Rauf Denktaş Üniversitesinde öğrenci işlerinde asistan olarak görev yapan K.U.’nın aynı okulda öğrenci işlerinde çalışan İ.A.O.’nın isteği üzerine yine aynı okulda eğitim gören F.R.M. ile başka öğrenciler için sahte öğrenci belgesi düzenlediklerini söyledi.
Polis, zanlı Mokavo’nun 12 Mayıs’ta Ercan Havaalanından çıkış yaparken yakalandığını açıkladı. Polis, diğer iki zanlının da soruşturma kapsamında 15 Mayıs’ta tutuklandığını belirtti.
Polis, soruşturmanın zanlıların etki edebileceği kısmının tamamlandığını, İ.A.O.’nin Girne’de benzer meseleden tutuklanarak, teminata bağlandığını belirterek, teminat talep etti.
Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, haftada iki gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunmalarına, Kristina Uvarova’nun 40 bin TL nakit teminat yatırmasına, bir kefilin 700 bin TL tutarında kefalet senedi imzalamasına emir verdi.
Yargıç,
Fadziso Rebecca Mokavo ile İkechukuwu Augitune Onyeusi’nin 30’ar bin TL nakit teminat yatırmasına, Mokavo için bir kefilin 700 bin TL, Onyeusi için ise iki kefilin 500’er bin TL kefalet senedi imzalamasına emir verdi. (Kamalı Haber)

Diğer Haberler

Başa dön tuşu