Genel

Taylor Swift, ABD Seçimlerini Etkileyecek

Demokrat Parti'den California Valisi Gavin Newsom, Donald Trump'ın eksikliğinin dikkat çektiği Cumhuriyetçilerin ikinci münazarası için 27 Eylül Çarşamba gecesi Simi Valley'deki Reagan Kütüphanesi'ndeydi.

Demokrat Parti’den California Valisi Gavin Newsom, Donald Trump’ın eksikliğinin dikkat çektiği Cumhuriyetçilerin ikinci münazarası için 27 Eylül Çarşamba gecesi Simi Valley’deki Reagan Kütüphanesi’ndeydi.

Independent’in haberine göre, ünlülerin gelecek yılki yarışı nasıl etkileyebileceğini TMZ’nin sorması üzerine Newsom, “dik duruşlu ve benzersiz” biri dediği Taylor Swift’i ayrı tuttu.

Vali, Taylor Swift’in etkisinin 2024 ABD başkanlık seçimi üzerinde derin sonuçlar doğuracağını düşünüyor:

“Gençlerin bir sesi olduğunu ve gelecek seçimde sesleri olması gerektiğini düşünmeleri yönünde harekete geçirmede, bence son derece güçlü bir şey başardı.”

Swift, 19 Eylül’deki ABD Ulusal Seçmen Kayıt Günü’nde 270 milyondan fazla Instagram takipçisinden oluşan hayran ordusunu oy kullanma kaydı yaptırmaya çağırmıştı.

Kuzey Amerika performanslarının ilk ayağını ağustosta tamamladığı, hâlâ devam eden Eras (Çağlar) Turnesi’nden bahseden şarkıcı “Son zamanlarda birçoğunuzu ABD konserlerimde gördüğüm için çok şanslıyım” diye yazmıştı.

Sesinizi yükselttiğinizi duydum ve sesinizin ne kadar güçlü olduğunu biliyorum. Bu yılki seçimlerimizde bunu kullanmaya hazır olduğunuzdan emin olun!

Anti-Hero’yla tanınan şarkıcının eylem çağrısı, daha önce ortaklık yaptığı kâr amacı gütmeyen seçmen kayıt platformu Vote.org’a rekor sayıda kişi taşıdı.

Vote.org’un iletişim direktörü Nick Morrow, Swift’in Instagram Hikayesi’ni paylaşmasının ardından sitelerine ortalama “her 30 dakikada 13 bin kullanıcının” eriştiğini duyurmuştu.

Morrow, “Swift’in deha diye tanınmayı fazlasıyla hak ettiğini söyleyebiliriz” diye yorum yapmıştı.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu