GenelManşetPolisiyeYerel Haberler

Aşam: Bir Personelin Başkanına Silah Çekmesi Asla Kabul Edilemez!

DEV-İŞ Başkanı Koral Aşam, Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi’ye yapılan silahlı saldırıyı kınadıklarını açıkladı.

DEV-İŞ Başkanı Koral Aşam, Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi’ye yapılan silahlı saldırıyı kınadıklarını açıkladı.
Aşam’ın açıklaması şu şekilde:
“Dikmen Belediyesinde bu sabah yaşanan silahlı saldırıyı kınar, Başkan Yüksel Çelebi’ye ve belediye çalışanı üyemiz Hasan Altunoğlu’na geçmiş olsun dilerken tüm çalışanlarımızı da sükunete davet ediyoruz. Sebebi ne olursa olsun, çalışan bir personelin belediye başkanına silah çekmesi kabul edilebilir bir durum değildir. Bu konuda polisin gerekli tedbirleri alacağına ve olayın sorumlusunu veya sorumlularını adalete teslim edeceğine inanıyoruz.
25 Aralık yerel seçimleri bitmiştir. DEV-İŞ olarak tüm kazanan belediye başkanlarını tebrik ederken, kaybeden adaylara da olgun bir demokrasi anlayışı gösterdiklerinden ve yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Bizler için önemli olan hiçbir belediyede çalışma barışının bozulmamasıdır. Seçimler geride kalmıştır. Belediyelerde çalışanların huzurunu bozacak, tehdit, baskı,sürgün ve gereksiz görev değişiklerinden kaçınılmalıdır. Belediye çalışanlarına huzurlu, mutlu ve güvenli çalışma ortamı yaratılmalıdır. Böylesi olayların yaşanmaması için DEV-İŞ belediye çalışanlarıyla birlikte sorumlu davranmaya devam edeceğini ve her türlü yasadışılığa karşı duracağını belirtir.
Toplumumuzun dayanışmaya, farklı düşüncelere saygıya, hoş görüye, sevgiye en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemden geçmekteyiz. Bu anlamda belediye başkanlarımızı, meclis üyelerini ve tüm çalışanları sağduyu ile hareket etmeye çağırırız.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu