ManşetYerel Haberler

Bazı Tezkereler Oylandı

Meclis Genel Kurulu gündeminde bulunan diğer tezkelerin oylanmasıyla devam etti.

Meclis Genel Kurulu gündeminde bulunan diğer tezkelerin oylanmasıyla devam etti.

Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi’nin, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Akıllı Ulaşım Sistemleri Projesine Yönelik Uygulama Protokolü (Onay) Yasa Tasarısı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Yapı İşleri Alanında Mutabakat Zaptı (Onay) Yasa Tasarısı’nın Genel Kurul’da üçüncü görüşmelerine ilişkin tezkereleri oy çokluğuyla kabul edildi.

Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi’nin, ivedilikle görüşülen Yayın Yüksek Kurulu 2024 Mali Yılı Ek Bütçe Yasa Tasarısı’nın Genel Kurul’da üçüncü görüşmesine ilişkin tezkeresi oy çokluğuyla kabul edildi.

İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi’nin, Konut Edindirme (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın Genel Kurul’da üçüncü görüşmesine ilişkin tezkeresi okunarak, oy çokluğuyla onaylandı.

Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi’nin, Madalya ve Nişanlar (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın Genel Kurul’da üçüncü görüşmesine ilişkin tezkeresi oy birliğiyle kabul edildi. Komitenin, Yabancılar ve Muhaceret (Değişiklik) Yasa Tasarısının Genel Kurul’da üçüncü görüşmesine ilişkin tezkeresi ise oy çokluğuyla kabul edildi.

Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi’nin, Cumhuriyet Meclisi İçtüzüğü (Değişiklik) Karar Önerisi’nin Genel Kurul’da üçüncü görüşmesine ilişkin tezkeresi oy birliğiyle; İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi’nin, Genel Kurul çalışmaları devam ederken çalışmasına imkan sağlanmasına ilişkin tezkeresi oy çokluğuyla onaylandı.

Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi’nin, Genel Kurul çalışmaları devam ederken, çalışmasına imkan sağlanmasına ilişkin tezkeresi ise oy birliğiyle kabul edildi.

Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi’nin gündeminde bulunan Ceza (Değişiklik) Yasa Tasarısının ivedilikle görüşülmesine ilişkin tezkeresi de oy birliğiyle onaylandı.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu