ManşetYerel Haberler

Çınarlı’da Büyük Yangın!

Çınarlı köyünün güneydoğusunda İncirli Mağara mevkiinde saat 13.00 sıralarında yangın çıktı. Henüz kontrol altına alınamayan yangına müdahale edilirken, Çiftçiler Birliği, su tankeri çağrısı yaptı.

Çınarlı köyünün güneydoğusunda İncirli Mağara mevkiinde saat 13.00 sıralarında yangın çıktı.  Henüz kontrol altına alınamayan yangına müdahale edilirken, Çiftçiler Birliği, su tankeri çağrısı yaptı.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Çınarlı köyünün güneydoğu kısmında İncirli Mağara mevkiinde henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı meydana gelen yangın geniş alana yayıldı.

Yangına, polis itfaiye ekiplerinin yanı sıra Orman Dairesi, Sivil Savunma ekipleri, bölge halkı, traktörler ve bölge belediyesine ait su tankerleri ile müdahale ediliyor. Yangın henüz kontrol altına alınamadı. Söndürme çalışmaları ise devam ediyor.

Bu arada Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği, yangınla ilgili “kontrolden çıktı” açıklaması yaptı, bölgedeki üreticilerden, traktör ve su tankeri desteği istedi.

Öte yandan bölgeden edinilen bilgilere göre çok sayıda itfaiye aracı, polis ve sivil vatandaş, yangın söndürme çalışmalarına destek için bölgeye gitti.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu