ManşetYerel Haberler

“Dolandırıcılık” Uyarısı!

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı seyrüsefer harçları ile ilgili internet üzerince dolandırıcılık amaçlı açılan sayfa ile ilgili açıklamada bulunuldu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Seyrüsefer harcını internet üzerinden ödemek isteyen ve Google’da “KKTC Seyrüsefer” araması yapan araç sahipleri, dolandırıcılık amacıyla açılmış internet siteleri ile karşılaşmaktadır.

Son olarak, yine aynı amaçla “e-odemem .com/kktc-seyrusefer-online-odeme/” adresli internet sitesinin açıldığı bilgimize getirilmiştir. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, söz konusu siteye erişimin  engellenmesi için harekete geçmiştir.

Motorlu araçların seyrüsefer ve muayene harcı ödemelerinin internet üzerinden kredi kartı ile ödenebileceği tek adres, Vergi Dairesi’ne ait https://online.vergi.gov.ct.tr adresidir. Bu siteye Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın internet sitesi www.bub.gov.ct.tr  adresi üzerinden de bağlantı verilmektedir.

Araç sahiplerinin, internet üzerinden yapacakları harç ödemeleri için devlet kurumlarına ait internet sitelerini kullanmaları önemle rica olunur.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu