ManşetPolisiyeYerel Haberler

Güney’e Kaçtılar, BM İade etti

Haspolat’ta evlerine gelen genci baltalarla korkutan 2 zanlının Güney’e kaçtığı, BM askeri tarafından iade edildikleri bildirildi.

Haspolat’da meydana gelen “Taammüden Adam Öldürmeye Teşebbüs, Ağır Yaralama” suçları ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar I.E ve A.A, mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Müfettiş Hüseyin Göymen, zanlıların 10 Ocak 2023 tarihinde saat 12:55 raddelerinde Haspolat’ta belediye evleri 2 Sokak üzerinde bulunan apartman dairesinde, konu evin depozitosunu görüşmeye gelen Chukwudı Oliver Nwauuisi’yi balta gösterip korkutarak 10m.95 cm yükseklikten beton zemine atlamasına sebebiyet verdiklerini söyledi.

OLAY SONRASI KAÇTILAR

 Polis aynı gün olay yerine gelen 112 ambulans tarafından müştekinin Lefkoşa Devlet Hastanesi acil servisine götürülerek yapılan ilk müdahalenin ardından Nöroloji yoğun bakım servisinde müşahede altına alındığını ve hayati tehlikesinin devam ettiğini belirtti.

Polis, zanlıların olay sonrası ikametlerinden kaçtıklarını ve yapılan soruşturma neticesinde Güney Kıbrıs’a geçtiklerinin tespit edildiklerini bildirdi.

Bunun üzerine suç ve suçlara ilişkin bilgi değişim ofisi aracılığı ile yapılan yazışmalar neticesinde Güney Kıbrıs’ta tespit edilerek tutuklanan zanlıların Birleşmiş Milletler Askerleri aracılığı ile Kermiya sınır kapısında teslim edildiklerini mahkemeye aktardı.

TUTUKLULUK SÜRELERİ UZADI

Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini alınması gereken ifadeler olduğu ve müştekinin sağlık durumunun ciddi olduğunu belirterek soruşturmanın salimen yürütüle bilmesi için zanlıların 8 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti. Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker zanlıların soruşturma maksatlı 8 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu