ManşetPolisiyeYerel Haberler

Hayatını Kaybeden Naveed’in Arkadaşları Endişeli…

Trafik kazasında yaşamını yitiren Naveed Akbar’ın arkadaşları, Naveed için adalet, uluslararası öğrencilere yönelik koruma talep etti.

Trafik kazasında yaşamını yitiren Naveed Akbar’ın arkadaşları, Naveed için adalet, uluslararası öğrencilere yönelik koruma talep etti.

Gemikonağı’ndaki trafik kazasında dün hayatını kaybeden Pakistanlı öğrenci Naveed Akbar’ın arkadaşları, uluslararası öğrencilerin güvenliği ve refahı konusunda acil adımlar atılması gerektiğini dile getirdi.

Gemikonağı’nda dün meydana gelen trafik kazasında Pakistan uyruklu Naveed Akbar’ın hayatını kaybetti.

Kazanın ardından, Akbar’ın arkadaşları sosyal medyada paylaşımlar yaparak, yetkililerden harekete geçmelerini talep ettiler. Akbar’ın arkadaşları, Kuzey Kıbrıs’taki uluslararası öğrencilerin güvenliği ve refahı için kapsamlı politikaların uygulanması gerektiğini vurguladı ve yetkililere alkol tüketimi ve satışı konusunda daha katı para cezaları getirmeleri yönünde çağrı yaptı.

Sorumluların adalet önünde hesap vermesini isteyen öğrenciler, benzer kazaların bir daha yaşanmaması için ayrıntılı ve şeffaf bir soruşturma yapılması gerektiğini belirtti.

Yapılan ortak açıklamada, Kuzey Kıbrıs’taki tüm öğrenciler için daha güvenli ve destekleyici bir topluluk oluşturmak adına birlikte çalışma çağrısında bulunuldu ve #JusticeForPakistaniStudent #ProtectInternationalStudents #NorthCyprus #StudentSafety #SupportAndJustice #humanrights #studentsafety #pakistanembassy #ARYNews #bbcnews #trt hashtagleri oluşturuldu.

KAZA NASIL OLDU?

Polis Basın Subaylığından verilen bilgiye göre; kaza dün saat 02.00 sıralarında, Gemikonağı’nda Ecevit Caddesi üzerinde meydana geldi. Mehmet Eren Erdoğan (E-22), 143 promil alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki EP 049 plakalı araç ile seyrettiği sırada aşırı sürat ve dikkatsizliği sonucu viraja girdiği zaman direksiyon hakimiyetini kaybedip, yoldan çıktı.

Araç, kaldırıma çıktıktan sonra bank üzerinde oturmakta olan Naveed Akbar ve Sajidullah Khan’a çarptı.  Kontrolsüz bir şekilde yoluna devam eden EP 049 plakalı araç, aydınlatma direğine de çarptıktan sonra 3,40 metre yükseklikten denize düştü. Kaza sonucu ağır yaralanan Naveed Akbar kaldırıldığı Cengiz Topel Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak yaşamını yitirdi.    Kazada yaralan EP 049 plakalı araç sürücüsü Mehmet Eren Erdoğan ve aynı araçta yolcu olarak bulunan Aysu Demir  ile bank üzerinde oturmakta olan Sajidullah Khan da Cengiz Topel Hastanesine kaldırıldı. Yapılan tedavilerinin ardından Mehmet Eren Erdoğan ve Aysu Demir taburcu olurken, Sajidullah Khan ise müşahede altına alındı. Araç sürücüsü Erdoğan tutuklanırken, soruşturma devam ediyor.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu