ManşetYerel Haberler

Hayvan Hakları Savunucularından, Hayvancıların Eylemine Tepki

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği'nin eyleminin dördüncü gününde eylem alanına oğlakların getirilerek boyunlarına ip bağlanmasına tepki yağdı.

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin eyleminin dördüncü gününde eylem alanına oğlakların getirilerek boyunlarına ip bağlanmasına tepki yağdı.

Altın Patiler Derneği tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Hak böyle aranmaz! Açıkça Hayvan Refah Yasası’na göre suç işleniyor… Biz Ceza Yasası iyileşsin diye beklerken mevcut yasalar uygulanmıyor” denildi.

İşkenceye Kıbrıs Hayvan Hakları Derneği de tepki göstererek, “Hak denen şey böyle aranmaz! Söz konusu ‘insan’ olunca şiddetin, öfkenin normalleştirilmesi kabul edilemez… Bir canlıya eziyet ederek hak aranmaz!” ifadeleri kullanıldı.

Kıbrıs Türk Barolar Birliği Hayvan Hakları Komitesi’nden yapılan açıklamada ise, “Bugün bu ülkede hak aranan bir eylemde, tüm yetkililerin gözü önünde Hayvan Refahı Yasası’na göre suç işlenmiştir! Peki siz; hayvan refahının tesisinden sorumlu kurumlar ne yapmayı düşünüyorsunuz?” diye soruldu.

Başbakanlık Önündeki Eyleme Keçiler De Getirildi

Diğer Haberler

Başa dön tuşu