ManşetYerel Haberler

Kadın Üreticiler De Eylemde: Biz Buradayız, Gitmeyeceğiz

Hayvan üreticileri, eylemlerinin üçüncü gününde önce Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanı Erhan Arıklı’yı protesto etti; daha sonra Başbakanlığa geçtiler. Eyleme bu kez kadın üreticiler de katıldı.

Hayvan üreticileri, eylemlerinin üçüncü gününde önce Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanı Erhan Arıklı’yı protesto etti; daha sonra Başbakanlığa geçtiler. Eyleme bu kez kadın üreticiler de katıldı.

İşte şuana kadar yaşanılanlar…

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin pazartesi günü Lefkoşa’da başlattığı eylemi bugün de devam ediyor. Eylemciler, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın bahçe kapısını söktü, binaya yumurta attı, ateş yaktı. Buradaki eylemin ardından protestolar tekrar Başbakanlığa yöneldi.

Eyleme kadın üreticiler de dahil oldu.

Birlik Başkanı Mustafa Naimoğulları basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı’nın hayvan üreticilerine yönelik açıklamalarını eleştirdi ve “Bu insanların ne çileler çektiğini nereden bileceksin?” diye sordu.

Dünyada tarım ve hayvancılığın ulaştığı noktaya dikkat çeken Naimoğulları, “Köylüye ve hayvancıya saldıranlar derhal gitmelidirler” dedi.

Eyleme destek veren sendika ve sivil toplum örgütlerini sıralayan Mustafa Naimoğulları, “Bu iş çığ gibi büyümeye devam ediyor. Biz buradayız. Gitmeyeceğiz” diye konuştu. Naimoğulları, hayvan üreticilerinden özür dilenmesi gerektiğini de savundu.

Birlik Başkanı Mustafa Naimoğulları, bu akşam sendika ve sivil toplum örgütleriyle toplantı yaparak, bundan sonraki yol haritasını belirleyeceklerini ifade etti.

EYLEM BAŞBAKANLIK ÖNÜNDE DEVAM EDİYOR

Eylemciler daha sonra, yeniden Başbakanlık önüne giderek eylemlerini burada da devam ettirdiler. Eyleme bu kez kadın üreticiler de katıldı. Burada da Başbakanlık’ın demir bahçe kapısı söküldü. Bu arada Başbakanlık’ın diğer kapısına da traktörler dayandı. Polis olaylara müdahale etmedi.

Eylemler devam ediyor…

Diğer Haberler

Başa dön tuşu