ManşetSporYerel Haberler

Kıbrıs Rallisi Hafta Sonu Yapılıyor

Basel Holding’in ana sponsorluğunda Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK), organize ettiği ralli şampiyonasının altıncı yarışı üç günlük programla yapılıyor. Gülgün Süt Mamülleri Rallisi’nin seremonik startı ve ödül töreni Lefkoşa Surlariçi Zahra Sokak’ta yapılacak. 28 Ekim Cuma akşamı Havai Fişek gösterisi eşliğinde, saat 18.00’de yapılacak açılışın ardından ilk gün ekipler Uludağ ve Herby Tea Girne Kapısı Şehir içi Özel Seyirci Etabı’nı geçecekler. Saat 19.00’da başlayacak olan etapta özel seyirci alanı kurulacak ve ralli canlı yayın ile yayınlanacak. Rajo Juke ise Seremonik start ve Girne Kapısı’nda ralliye renk katacak. Uludağ ve Herby Tea Girne Kapısı Şehir içi Özel Seyirci Etabı’nda ayrıca Tırmanma ve Drift araçlarının da gösterisi olacak.

Cuma Girne Kapısı, Cumartesi Serdarlı ve Çatoz, Pazar Meriç ve Balıkesir etapları geçilecek

Limon, Genpower, Basel Energy, Gopro, Polaris, Near East Bank, Chagla Car Care, Eurol’un da katkıları ile gerçekleştirilecek olan yarışta 29 Ekim Cumartesi günü Serdarlı ve Meriç etapları geçilecek. Servis alanının da Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ne kurulacağı rallide Serdarlı etabının ilk geçilişi 13.45’ten itibaren, ikinci geçilişi ise 14.40’tan itibaren başlayacak. Çatoz etabının ise ilk geçilişi 15.50’den itibaren, ikinci geçilişi ise 16.40’tan itibaren başlayacak. Serdarlı bölgesindeki ünlü zıplama noktası 4 kez geçilecek. Serdarlı etabı Ergenekon köyünden başlayıp, Serdarlı köyünde bitecek. Çatoz etabı ise Serdarlı köyünden başlayıp, yine Serdarlı köyünde bitecek. 30 Ekim Pazar günü Meriç ve Balıkesir etapları geçilecek. Meriç etabının ilk geçilişi 10.10’dan itibaren, ikinci geçilişi ise 11.10’dan itibaren başlayacak. Balıkesir etabının ise ilk geçilişi 13.45’den itibaren, ikinci geçilişi ise 14.40’dan itibaren başlayacak. Balıkesir ve Meriç etaplarının zıplama noktaları bu rallide de olacak.

Rallide 18 ekip, Özel Seyirci etabında toplam 29 ekip yarışacak

Yarışın kayıt işlemleri tamamlandı. Enver Haskasap-Güner Şevketoğlu ikilisinin Skoda Fabia R5 ile, Çağkan Bozalanlar-Hasan Odun ikilisinin Ford Fiesta S2000 ile ve Cevdet Alptük-Mustafa Yücener ikilisinin Ford Fiesta R5 ile yarışacağı rallide toplam 18 ekip mücadele edecek. Bir çok iddialı ekibin kayıt yaptırdığı yarışın açılış etabı olan Uludağ ve Herby Tea Girne Kapısı Şehir içi Özel Seyirci Etabı’nda ise toplam 29 ekip start alacak.

Gülgün Süt Mamülleri Ltd. Direktörleri Mustafa ve Yunus Betmezoğlu: “2022 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın 6’ncı yarışı olan Kuzey Kıbrıs Rallisi’ne kurumsal yapımızla ana sponsor olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Son beş yıldır gelenek haline getirdiğimiz Kuzey Kıbrıs Rallisi sponsorluğu bizim için tanıtımdan öteye KKTOK’ya yapmış olduğu güzel ve kaliteli organizasyona katkı koymak, ralli sporunun büyüyüp gelişmesinde sporcularımıza yardımcı olmak gayesi gütmektedir. Gülgün Süt Mamülleri Kuzey Kıbrıs Rallisi’ni iki kurumsal yapının önderliğinde daha da ileri boyutlara taşıma arzusundayız. Gönül arzu ediyor ki ülkemizdeki rallicilerimizin Uluslararası arenada da yarışmalarını sağlayabilecek bir ortam yaratılsın ve yine gönlümüz arzu ediyor ki KKTC’de de ralli organizasyonlarına Uluslararası bir boyut kazandırılsın. Bizler de Gülgün Süt Mamülleri Ltd. olarak bu organizasyonlara maddi katkılarımızı koyalım. Bundan hiç kaçınmayacağımızı belirtmek isteriz. Bu hafta sonu gerçekleşecek olan Gülgün Süt Kuzey Kıbrıs Rallisi’ne katılacak olan tüm ekiplere kazasız zevkli bir yarış diliyoruz. Herkese başarılar.” dedi.

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu Başkanı Tigin Kişmir: “Çekismeli geçen sezonun en zorlu ve büyük rallisi olacak. 45’incisini düzenleyeceğimiz ülkemizin en köklu rallisini yapmaktan mutluluk duyacağız. Tüm Motorsporseverleri bu güzel organizazsyonu güvenli şekilde izlemeye davet ediyoruz.” dedi.

Program
28 Ekim Cuma
Girne Kapısı: 19.00
29 Ekim Cumartesi
Serdarlı 1: 13.48
Serdarlı 2: 14.41
Çatoz 1: 15.54
Çatoz 2: 16.42

30 Ekim Pazar
Meriç 1: 10.13
Meriç 2: 11.16
Balıkesir 1: 13.49
Balıkesir 2: 14.42

Gülgün Süt Kuzey Kıbrıs Rallisi Kayıt Listesi:

NoTakımPilotCo-PilotAraçSınıf 
1NEU Drift Racing TeamEnver HaskasapGüner ŞevketoğluSkoda Fabia R52 
2Goodyear Racing TeamÇağkan BozalanlarHasan OdunFord Fiesta S20002 
3Fina Racing TeamCevdet AlptürkMustafa YücenerFord Fiesta R52 
4NEU Drift Racing TeamHalil MullaMehmet ÇağlaMitsubishi Lancer Evo IXN 
5Kıbrıs Online Rally TeamBarış KalfaoğluAhmet ÖzerdemMitsubishi Lancer Evo IXN 
6Kıbrıs Online Rally TeamMehmet KamiloğluAhmet GürünMitsubishi Lancer Evo X R42 
7Goodyear Racing TeamOktay ÇocukHüseyin ÇocukMitsubishi Lancer Evo IXN 
8Team Evo RTSelen BilgimerAli Burhan SevilMitsubishi Lancer Evo VI1 
9Goodyear Racing TeamKerim HacımevlütRasim ÇetinkayaMitsubishi Lancer Evo VI1 
10Team Evo RTSadık BilgimerBuse BilgimerMitsubishi Lancer Evo VIII1 
11 Edim MacilaAyşe Alptürk MacilaMitsubishi Lancer Evo IXN 
12 Doğa KoyuncuŞenay KarafelikliMitsubishi Lancer Evo IXN 
14Team Evo RTHüseyin YarkınerAli YöncüMitsubishi Lancer Evo VI1 
15Karaduman Rally TeamÖzhan KaradumanSerdar KumruFiat Palio3 
16Karaduman Rally TeamOsman PozanAhmet BuzlukçuoğluPeugeot 206 Gti3 
17Zaim Kömürleri Rally TÖnder ZaimTBAMitsubishi Lancer Evo IXN 
18Goodyear Racing TeamMahmut BozalanlarMustafa BektaşCanam MaverickR 
19 Sander KahvecilerEser SüloTomcatT2 
GİRNE KAPISI SSS
X1 İbrahim Yücebaş Toyota Soarer  
X2 Bekir Özsusuzlu Nissan Silvia  
X3 Eser YılsayLisani YılsayNissan 350z  
X4 Onur GaniEmine KeremoğluNissan Silvia  
X6 Ahmet BağrıaçıkMuhammet EsentaşNissan Skyline  
X7Topçu Garaj Racing TeamKemal TopçuoğluBehiç TopçuHonda Civic  
X8Topçu Garaj Racing TeamHasan KarlıtaşHalil ÇolakoğluHonda Civic  
X9Topçu Garaj Racing TeamOnat KutlarHüseyni ÖnözHonda Civic  
X10 Can Yılmaz Nissan Silvia  
X11 Nurettin RusoÇağın PerçinciToyota Soarer  
X12 Ülkü Erçoban Nissan Silvia  

Diğer Haberler

Başa dön tuşu