ManşetPolisiyeYerel Haberler

Ortaköy’de Toprak Alanda Uyuşturucu

Ortaköy’de bir toprak alanda bulunan sırt çantalarındaki uyuşturucu meselesinde pusu ile yakalan zanlıların doktor kontrolünden geçmelerine karar verildi.

Ortaköy’de bir toprak alanda bulunan sırt çantalarındaki uyuşturucu meselesinde pusu ile yakalan zanlıların doktor kontrolünden geçmelerine karar verildi.

Kanunsuz uyuşturucu madde hintkeneviri ve kokain ithal ve tasarrufu suçlarından tutuklanan zanlılar Y.A ile E.T yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Cemal Ramiz, olguları aktardı.  Polis,  01Mart 2023 tarihinde saat 11:00 raddelerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğüne Ortaköy’de bir toprak alanda şüpheli maddelerin bulunduğunun bilgisinin alındığını söyledi.

Polis, yapılan kontrolde 9 ayrı poşette 250 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan uyuşturucu madde, 2 adet siyah renk sırt çantasının emare alındığını belirtti.

Polis, yine bölgede kayaların altına gizlenmiş sırt çantasının içinde 12 ayrı paket halinde yaklaşık 150 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan uyuşturucu madde ile üç paket halinde yaklaşık 80 gram ağırlığında hintkenevirinin emare alındığını belirtti.

MAKUL GÜÇ KULLANILARAK TUTUKLANDILAR

Polis, konu yerde pusu görevine başlandığını ve konu maddeleri almaya gelen zanlı Y.A’nın aracıyla geldiğini ve makul güç kullanılarak tutuklandığını anlattı.

Polis zanlının aracında 5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan uyuşturucu madde,  1 adet siyah renk sırt çantasının ve uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi bulunarak emare alındığını belirtti.

Polis, ayni gün meseleye bağlantısı olduğu tespit edilen Lefkoşa ‘da sakin Zanlı E.T’nin (E-35) tespit edilerek tasarrufunda yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 7 adet hap ile uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 7 bin 545 TL, 950 Euro nakit paranın bulunarak emare alındığını söyledi.

Polis, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, zanlıların 7 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlıların 7 gün tutuklu kalmasına ve doktor kontrolünden geçirilmelerine emir verdi.

 

Diğer Haberler

Başa dön tuşu