Yerel Haberler

SOS Çocukköyü Derneği 27. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

SOS Çocukköyü Derneği’nin 27’nci Olağan Genel Kurulu, SOS Çocukköyü Lefkoşa yerleşkesinde gerçekleşti. Başkanlık Divanı oluşturulması, faaliyet raporu ile mali raporun sunulması ve mali raporun aklanması akabinde dernekler yasasına uygun gerekli tüzük değişikliği yapılarak, kimi maddeler yeniden düzenlenerek onaylandı

SOS Çocukköyü Derneği’nin 27’nci Olağan Genel Kurulu, SOS Çocukköyü Lefkoşa yerleşkesinde gerçekleşti. Başkanlık Divanı oluşturulması, faaliyet raporu ile mali raporun sunulması ve mali raporun aklanması akabinde dernekler yasasına uygun gerekli tüzük değişikliği yapılarak, kimi maddeler yeniden düzenlenerek onaylandı. Yapılan tüzük değişikliği sonrasında ise mevcut Dernek Yönetim Kurulu Başkanı, Üyeleri ve Yedek Üyeleri oy birliği ile yeniden seçildi.

SOS Çocukköyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Buğra Akter, 27. Olağan Genel Kurul’da bir konuşma yaparak kendilerine iki yıl daha bu görevi veren tüm üyelere teşekkür etti. Akter, halkımızın duyarlılığının yanında gece gündüz demeden çocuklarımız ve gençlerimiz için emek ortaya koyan bir ekip çalışmasının arka plandaki önemine işaret ederek, tüm ekibe özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Yönetim kurulunda iki yıl daha görev yapacak isimler ve görevleri şöyle:
Av. Buğra Akter – Yönetim Kurulu Başkanı
Av. Dervişe Çerkez Güryel – Asbaşkan
Amber Ciddi Arabacı – Genel Sayman
Fevzi Özersay – Genel Sekreter
Hasan Arman – Faal Üye
Mirela Gruenther-Decevic – SOS KDI Temsilcisi

Diğer Haberler

Başa dön tuşu