ManşetTürkiyeYerel Haberler

Talip Atalay Son Durumu Anlattı

Adıyaman’daki İsias Oteli enkazı önünde bulunan YDP Milletvekili Talip Atalay, son durumu canlı yayında anlattı. Atalay, “Şartlar çok zor, evlatlarımızdan iyi haber almak için buradayız” dedi.

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Milletvekili Talip Atalay, BRTK’nın ‘Sabah Haberleri’ programına telefon bağlantısı ile katılarak Adıyaman’daki otel enkazındaki çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Atalay, “Allah herkese yardım etsin, hepimiz evlatlarımızdan iyi haber almak için buradayız ama şartlar çok zor” dedi.

Atalay, yapılan her şeyin bu tip durumlarda eksik kaldığını diğer taraflarla kıyaslandığında ise İsias Otel’de insan, vinç gibi unsurların olduğunu belirtti.

“HERKES PERİŞAN HALDE”

Kafileden 1 saat kadar önce geldiğini ve herkesle konuştuğunu dile getiren Atalay, herkesin perişan durumda olduğunu ifade etti.

Belediyelerin de çaresiz durumda olduğunu bildiren Atalay, en yoğun çalışmanın İsias Otel’de olduğunu ve ailelerin beklemekte olduğunu söyledi.

“Umarım ailelerin yüzleri güler, kolay bir süreç değil herkesin her şeye hazırlıklı olması gerekiyor” diyen Atalay, yanlış haberlerin KKTC basınında olabildiğini bunun ailelerde psikolojik yıkıma sebep olabileceğini ifade etti.

“ÇOCUKLARA HENÜZ ULAŞAMADIK”

Kafileden çocukların biraz daha arkada olduklarına değinen Atalay, henüz ulaşamadıklarını kaydederek, “Rehberlerden cansız bedenine ulaştıklarımız oldu” dedi.

Atalay, ayrıca çocukların bulundukları noktayı tam olarak kestiremediklerinden de bahsederek, “120 kişi var ve çocuklarımızın aşağıda olduğu düşüncesi hakim, umarım mutlu edecek sonuçlara ulaşırız” dedi.

Aralıksız çalışmaların devam ettiği vurgusunu yapan Atalay, asıl sorunun bulundukları konumun rahat ulaşılmayan bir yer olması olduğunu söyledi.

Atalay, “Sitem etmemek lazım yetkililere, herkes elindeki imkanı ortaya koyuyor ama ne yapsak eksik kalıyor maalesef…” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu