ManşetYerel Haberler

Tuğcu: Siz Kesmezseniz, Biz Keseriz!

Tuğcu, halkın elektrik borcu 675 TL’ye ulaştığında elektriğinin kesildiğini ancak Emrullah Turanlı yönetimindeki Ercan Havalimanı’nın 92 milyon TL’yi bulan elektrik borcuna rağmen kesilmediğine işaret etti.

EL-SEN Genel Başkanı Ahmet Tuğcu, KIB-TEK yönetimine seslendiği açıklamasında, halkın elektrik borcu 675 TL’ye ulaştığında elektriğinin kesildiğini ancak Emrullah Turanlı yönetimindeki T&T Şirketi’nin işletmecisi olduğu Ercan Havalimanı’nın 92 milyon TL’yi bulan elektrik borcuna rağmen kesilmediğine işaret etti.

Tuğcu, “Ercan’da T&T Şirketi’ne kıyağa son! Siz kesmezseniz, biz keseriz!” dedi.

EL-SEN Genel Başkanı Ahmet Tuğcu, KIB-TEK yönetimine seslenerek, ekonomik şartların her geçen gün daha da ağırlaştığı bu dönemde, halkın elektrik borcu 675 TL’ye ulaştığında elektriğinin kesildiğini, ancak Emrullah Turanlı yönetimindeki T&T Şirketi’nin işletmecisi olduğu Ercan Havalimanı’nın 92 milyon TL’yi bulan elektrik borcuna dokunulmadığını belirtti.

Ahmet Tuğcu, EL-SEN olarak aylardır bu konuda yaptıkları çağrılara kulak tıkayan KIB-TEK yönetimini, halkın vicdanında büyük yara açan bu adaletsizliğe son vermesi yönünde son kez uyardıklarını kaydetti.

Tuğcu, “Aksi halde, tıpkı borcu olan vatandaşa yapılan uygulamada olduğu gibi, EL-SEN olarak biz 14 Haziran Cuma günü bölgeye gidecek ve Ercan Havalimanı’nın elektriğini keseceğiz” dedi.

Tuğcu, aynı konuda duyarlılık taşıyan tüm siyasi partilere, sivil toplum örgütlerine, sendikalara ve halka çağrıda bulunarak, 14 Haziran Cuma saat 11.00’de Meriç Trafo Merkezi önünde buluşup bu adaletsizliğe dur demeye davet etti.

 

Diğer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu