GenelManşetSporYerel Haberler

U16’larda Ceza Yağdı!

Asbuzu U16 Liginde Dilekkaya ile Lefkoşa Spor Birliği arasında oynanan karşılaşmada yaşanan olaylarla ilgili karar da verildi.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, hafta sonu oynanan maçlarla ilgili kararları açıkladı. Asbuzu U16 Liginde Dilekkaya ile Lefkoşa Spor Birliği arasında oynanan karşılaşmada yaşanan olaylarla ilgili karar da verildi.
Çift sarı kart nedeni ile oyundan ihraç edilmesine müteakip çıkan olaylara telden atlamak suretiyle karışan ve rakip takım futbolcusunun kafasına yumruk atıp ağır hakaret ve küfür içerikli sözler sarf eden Lefkoşa Spor Birliği futbolcusu Ali Yusuf Şahan’a 5 maç ceza kesildi.
Aynı olaylarda rakibinin kafasına yumruk attığı tespit edilen Lefkoşa Spor Birliği futbolcusu Maher Halbih’e de 5 maç ceza verildi.
Olayları başlattığı ve rakibinin sol kaburgasına sert bir yumruk attığı tespit edilen Lefkoşa Spor Birliği futbolcusu Kemal Aytekin Farisoğlu’na da 6 maçlık ceza kesildi.
Rakibinin kafasına yumruk attığı tespit edilen Dilekkaya futbolcusu Muhammet Karabulut’a 5 maç ceza verilmesi kararı alındı.
Rakibinin kafasına yumruk attığı tespit edilen Dilekkaya futbolcusu Bekir Mehmet Özel’e 5 resmi müsabakadan men cezası kesildi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu