ManşetPolisiye

13 Kilo Uyuşturucuyla İlgili 1 Tutuklu Daha

Ercan Havalimanında ele geçirilen 13 kilo uyuşturucuyla ilgili M.B., Z.B.’nın ardından O.S. da tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı.

Ercan Havalimanında ele geçirilen 13 kilo uyuşturucuyla ilgili M.B., Z.B.’nın ardından O.S. da tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı.
Polis memuru Fezile Kesat mahkemede olguları aktardı.

Polis, 28 Nisan 2024 tarihinde saat 09.00’da Ercan Havalimanında M.B.’nin valizinde Gümrük ve Rüsumat Dairesi görevlileri tarafından yapılan kontrolde, yarım kiloluk paketler halinde 26 pakette 13 kilogram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu bulunarak emare olarak alındığını söyledi.
Polis, yapılan soruşturma sonucu M.B .’nin ülkeye gelmesi için uçak bileti alan, havaalanında taksi gönderen zanlı Z.B.’nın 29 Nisan 2024 tarihinde saat 03.30 sıralarında Akyar Sınır Kapısından Güney Kıbrıs’a geçerken tespit edildiğini belirtti.
Polis, zanlının yakalanacağını anladığı için telefonundaki tüm yazışmaları sildiğini, sim kartını ise imha ettiğini açıkladı.
Polis memuru, yaptıkları araştırmalar sonucu Z.B.’nın Akyar Sınır Kapısına götürdüğü belirlenen O.S.’nin da tutuklandığını belirtti.
Polis, zanlının Z.B.’nın sınır kapısında tutuklanması üzerine Güney Kıbrıs’a gitmekten vazgeçtiğini açıkladı.
Zanlının 29 Nisan akşamı Gazimağusa’daki evinde tespit edilerek, tutuklandığını kaydeden polis, evinde yapılan aramada bir gram hintkeneviri ele geçirildiğini açıkladı.
Polis, tutuklanan zanlının telefonunda inceleme yapılmak istendiğini ancak şifreyi polise vermediğini belirtti.
Polis, zanlının evinde bulunan uyuşturucu maddenin analize gönderileceğini, soruşturmanın devam ettiğini ve meseleyle ilgili 2 tutuklu daha olduğunu belirterek, 3 gün süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

Diğer Haberler

Başa dön tuşu