ManşetTürkiye

3’üncü Eşini de Öldüren Sanık: Ben Kadın Düşmanı Mıyım?

Manisa'da hayatına giren 3'üncü kadını da öldüren 58 yaşındaki zanlıya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Zanlı savunmasında "Ben kadın düşmanı mıyım, neden öldüreyim?" ifadesini kullandı.

Manisa’da hayatına giren 3’üncü kadını da öldüren 58 yaşındaki zanlıya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Zanlı savunmasında “Ben kadın düşmanı mıyım, neden öldüreyim?” ifadesini kullandı.

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde, 19 yıl arayla evlendiği 2 kadını öldüren, Covid-19 tedbirleri kapsamında cezaevinden tahliye edildikten sonra dini nikahla yaşadığı Mutlu Menekşe’yi de öldürdüğü suçlamasıyla yargılanan Necati Akpınar’a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Manisa 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasına maktul Mutlu Menekşe’nin kızı Gaye Yıldız ile taraf avukatları katıldı. Tutuklu sanık Akpınar (58) ise bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya bağlandı.

Akpınar, mahkemedeki ifadesinde Mutlu Menekşe’yi öldürmediğini, failin kendisi olduğuyla ilgili somut bir delilin bulunmadığını savunarak iddianamedeki suçlamaları kabul etmediği belirtti.

Olay günü, maktul Mutlu Menekşe’yi evde bırakıp dışarı çıktığını, akşam eve döndüğünde ise ölü bulduğunu öne süren sanık, ölümün nedenine ilişkin düzenlenen adli tıp raporunda yer alan darp ve yanık izlerini kendisinin yapmadığını, Menekşe’nin cesedinde saptanan morlukların evde kayıp düşmesi, yanığın ise “banyoda düşüp sıcak su dökülmesinden” kaynaklandığını iddia etti.

Menekşe’nin cesedini el arabasına yükledikten sonra evinin yakınındaki kuyuya gömdüğünü anlatan Akpınar, cesedi kuyuya koymaya çalışırken düşürdüğünü, adli tıp raporunda yer alan boyun kırığının ise bu esnada gerçekleştiğini savundu.

Daha önce 2 kadını öldürdüğü için sabıkalı olduğunu, bu nedenle Mutlu Menekşe’nin de ölümünden kendisinin sorumlu tutulacağını, kimsenin kendisine inanmayacağını düşündüğü için cesedi gömmeyi tercih ettiğini anlatan Akpınar, “Cesedi gömdükten sonra eve gidip uyudum, suçlamaları kabul etmiyorum. Benim Mutlu Menekşe’yi öldürmem için bir sebep yok. Ben kadın düşmanı mıyım, neden öldüreyim?” dedi.

Necati Akpınar’ın kızı Alev Sevindik tanık olarak dinlenildi. Babasından korktuğu için duruşma salonunda beyan veremeyeceğini belirten Sevindik, ayrı bir salona alınarak ifadesini video konferans yöntemiyle verdi.

Sevindik, babasının olay akşamı kendisini arayıp evine davet ettiğini, eve gittiğinde Menekşe’nin öldüğünü gördüğünü, babasının daha önce kendi annesini de öldürdüğünü, bu nedenle kendisine ya da çocuklarına zarar vermesinden korktuğu için cesedi el arabasına yüklemesine yardım ettiğini, babasının yanından ayrıldıktan sonra karakola giderek ihbarda bulunduğunu anlattı.

Mutlu Menekşe’nin kızı Gaye Yıldız da annesiyle Necati Akpınar’ın yanına taşınması sonrası irtibatının kesildiğini belirterek, sanığın en ağır cezayla çarptırılmasını istedi.

Daha sonra savcı, mütalaasını okuyup sanığın “eziyet çektirerek kadına karşı kasten öldürme” suçunu işlediğinin adli tıp raporuyla belli olduğunu dile getirerek, herhangi bir indirim uygulanmadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu