ManşetPolisiye

5 Zanlı Mahkemeye Çıkarıldı

Lefkoşa’da meydana gelen uyuşturucu madde ve patlayıcı madde tasarrufu suçlarından tutuklanan zanlılar dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa’da meydana gelen uyuşturucu madde ve patlayıcı madde tasarrufu suçlarından tutuklanan zanlılar dün mahkemeye çıkarıldı.

Narkotik Şubede görevli polis memuru İbrahim Atabek mahkemede olguları aktardı.
Polis memuru Atabek, 25 Haziran 2024 tarihinde Gönyeli Polis Karakolu tarafından trafik kazasıyla ilgili aranan KE 292 plakalı aracın Ortaköy’de park halinde tespit edildiğini belirtti.
Polis, sürücü zanlı M.E.’nın tasarrufunda 100 miligram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulunduğunu kaydetti.
Polis, M.E.’nin Lefkoşa’daki ikametgahına gidildiğini, o esnada evde bulunan A.Ö.’nün narkotik ekibini görünce camdan iki adet paket attığını anlattı.
Zanlının daha sonra kaçmaya çalıştığını söyleyen polis, kısa sürede tutuklandığını ve attığı paketlerin emare alındığını söyledi.
Polis, paketlerde yapılan incelemede 5 gram sentetik cannabinoid olduğunun belirlendiğini kaydetti. Polis memuru, arama esnasında eve gelen zanlı R.Y.’nın aracında yapılan aramada ise 15 gram hintkeneviri, 5 gram sentetik uyuşturucu ve 75 adet canlı mermi bulunduğunu mahkemeye aktardı. Zanlı R.Y.’nın Lefkoşa’da Sanayi Bölgesindeki işyerinde yapılan aramada ise 10 adet daha canlı mermi bulunduğunu kaydeden polis, 3 zanlının tutuklanarak, soruşturma başlatıldığını açıkladı.
Polis, 3 zanlının mahkemeye çıkarılarak, 2 gün tutukluluk emri alındığını söyledi.
Polis, bu süre içerisinde F.D. ile R.Y.B.’nın hücrede bulunan A.Ö.’ye sandviç götürdüklerini, Merkez Karakoluna bırakılan sandviçin kontrol edildiğini ve yarım gram bonzai tespit edildiğini söyledi.
Polis memuru, F.D. ile R.Y.B.’nın da tutuklandığını belirten, polis, tüm zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmalarını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

Diğer Haberler

Başa dön tuşu