ManşetPolisiye

Aracında Uyuşturucu Bulunan Zanlı Yeniden Mahkemeye Çıkarıldı

Girne’de şüpheli görülen park halindeki araçta yapılan aramada araç içerisinde 25.263 gram ağırlığında ve hintkeneviri türü uyuşturucu bulundu.

Girne’de 02 Mayıs tarihinde saat 15.00 sıralarında Dr. Halim Hocaoğlu Caddesi üzerinde bulunan otobüs terminali içerisinde Şüpheli görülen park halindeki KY 758 plakalı araçta Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada araç içerisinde 25.263 gram ağırlığında ve hintkeneviri türü uyuşturucu bulundu.

Araç sürücüsü 24 yaşındaki Nijerya uyruklu üniversite öğrencisi I.O.O tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı .

Mahkemede yeminli şahadet veren Narkotik ve Kaçakçılığı önleme şubesinde görevli polis memuru Kader Artan zanlının Kanunsuz uyuşturucu madde alma verme ve tasarruf ile KKTC’de ikamet izinsiz bulunma suçlarından Methaldar olduğunu söyledi.

Polis memuru Artan, zanlının Girne’de 15.00 sıralarında Dr. Halim Hocaoğlu Caddesi üzerinde bulunan otobüs terminali içerisinde Şüpheli görülen park halindeki KY 758 plakalı araçta Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada araç içerisinde 25.263 gram ağırlığında ve hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile aracın direksiyon altındaki bölme içerisinde 50 Stg, 200 dolar ve 800 TL nakit paranın bulunarak emare olarak alındığını mahkemeye aktardı.

Zanlının suçüstü yakalandığını mahkemeye aktaran Artan, aynı gün narkotik ekipleri tarafından zanlının kalmakta olduğu Ozanköy’de bulunan evinde yapılan aramada kanunsuz herhangi bir şeye rastlanmadığını söyledi.

Zanlının Nijerya uyruklu olduğu ve 29 Kasım 2023 tarihinden bu yana KKTC’de ikamet izni olmadan bulunduğunu belirten Artan, zanlının 75 günü aşmayacak şekilde ileride mahkemesinde hazır bulunması için merkezi cezaevine gönderilmesini mahkemeden talep etti.

Mahkeme talebi onayladı. (Kamalı Haber)

Diğer Haberler

Başa dön tuşu