ManşetTurizmYerel Haberler

Arıklı, Ercan Havalimanı’na Yapılacak Kumarhane Oteli İddiasına Yanıt Verdi

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, CTP Milletvekili Sami Özuslu’nun Ercan Havalimanı'na "Kumarhane oteli yapmak istiyorlar" iddiasına yanıt verdi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, CTP Milletvekili Sami Özuslu’nun Ercan Havalimanı’na “Kumarhane oteli yapmak istiyorlar” iddiasına yanıt verdi.

Arıklı, sosyal medyada yaptığı açıklamada, Özuslu’yu isim vermeden “kendi yalanına inanmakla” suçladı. 

Arıklı, “Aşağı mahallede yalanı söyleyip yukarı mahallede kendileri inanıyor. Adam Havaalanına sadece bir butik otel yapmak için müracaat etmiş. Biz de bunu değerlendirmeye aldık. Keşke yapsa. Orada yapılan her yatırım günün sonunda bizim olacak. Orada kesilen her faturanın %48+KDV’si Maliye’ye gelir yazıyor. Casino izni nereden çıktı anlamış değilim,” dedi.

Sami Özuslu’nun bir önceki gün yaptığı açıklama şu şekildeydi:

ERCAN’DA KUMARHANE İZNİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Halkın hiçbir sorununu çözmeyen, hayatı sürekli daha pahalı hale getiren, üreticiyi ve esnafı batağa sürükleyen üçlü koalisyon hükümeti, bazı kesimleri mutlu etmek içinse adeta çırpınıyor. Bugüne kadar defalarca vergi borcunu sildikleri, bir seferde 59 milyon Euro hediye ettikleri, her türlü imtiyazı sağladıkları T&T şirketine şimdi de Ercan Havaalanı içerisinde kumarhaneli otel izni vermek için kolları sıvadılar.

Aşağıdaki belgelerde görülebileceği gibi Ercan işletmecisi T&T, Arıklı’nın bakanlığına projesini sundu. Arıklı’nın Müsteşarı da Turizm Bakanlığı’na yazı yazıp işin takibini yapıyor.

Diğer taraftan ise hükümet Şans Oyunları Yasası’nda değişiklik yapmak için meclise öneri sunuyor. Çünkü Bafra bölgesi dışında şu an itibarıyla kumarhane izni verilemiyor. Önerilen değişiklikler arasında T&T’nin işini halledecek maddeler de var.

Yani Üstel-Ataoğlu-Arıklı üçlüsü pahalılık altında ezilen halka değil ama büyük sermayeye hizmete devam ediyor.

Şairin dediği gibi, “Tanı bunları, tanı da büyü…”

 

Diğer Haberler

Başa dön tuşu