ManşetSanatYerel Haberler

Bachata’da Şampiyon Oldu, Salsa’da İkinci Geldi

13'ncüsü yapılan geleneksel Salsa Spring Festival organizasyonunda, ülkemizi temsil eden Minik latin dansçısı Elis Sermaye, katıldığı Bachata Junior kategorisinde şampiyon olurken, Salsa'da şampiyonluğu kıl payı kaçırarak ikinci geldi.

Yunanistan Atina’da Loudraki tatil beldesinde, bu yıl 13’ncüsü yapılan geleneksel Salsa Spring Festival organizasyonunda, ülkemizi temsil eden minik latin dansçısı Elis Sermaye, katıldığı Bachata Junior kategorisinde şampiyon olurken, Salsa’da şampiyonluğu kıl payı kaçırarak ikinci geldi.
4 yıldır Elis’in üst üste şampiyonluğu elinde tutması, ulaşılması zor bir başarı olması, herkes tarafından takdir gördü.
Bachata kategorisinde şampiyonluk kupasını, Bersy Cortez’in elinden alan Elis’e, organizasyon sunucusu dünyaca ünlü Farid tarafından, ” litle Bersy, Bersy’s daughter’s” “küçük Bersy, Bersy’nin kızı ” diye anons etmesi, geceye damga vurdu.
Elis, önümüzdeki ay İtalya Roma’da düzenlenecek Dünya şampiyonasında boy gösterdikten sonra, yeni bir koreografi hazırlığına girecek.
Yaklaşık iki aylık hazırlıktan sonra, Elis iki önemli organizasyon için kolları sıvayacak.
Tüm latin dans dünyasının gözlerinin üzerinde olacağı iki önemli organizasyonuna katılacak olan Elis, bu organizasyonlar için de, Elis’e önce Amerika, sonra da Mexico yolu gözükecek.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu