ManşetPolisiye

Bisikletlilerden Birinin Durumu Ağır: Yoğun Bakıma Alındı

Lefkoşa - Girne anayolunda iki bisiklet sürücüsüne çarparak, yaralanmalarına neden olan sürücü İ.O.A, bugün mahkemeye çıkarıldı.

(Kamalı Haber)- Lefkoşa – Girne anayolunda iki bisiklet sürücüsüne çarparak, yaralanmalarına neden olan sürücü İ.O.A, bugün mahkemeye çıkarıldı.
Polis memuru Emine Çıkaran mahkemede olguları aktardı.
Polis, 13 Kasım 2023 tarihinde 06.30 – 06.50 saatleri arasında, Lefkoşa – Girne ana yolu’nun 2-3’üncü kilometreleri arasında, kimliği meçhul sürücünün yönetimindeki meçhul plakalı araç ile güney istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu o esnada güney istikametine doğru seyretmekte olan 36 yaşındaki Berkal Volkan ve 46 yaşındaki Nurettin Ulvi’nin kullanımlarındaki bisikletlerin arka kısmına, muhtemelen aracının sol ön kısmı ile çarptıktan sonra durmayıp, kaza yerinde isim ve adres vermeden ayrıldığını bildirdi.
Polis, kazada yaralanan Nurettin Ulvi’nin acil serviste, Berkal Volkan’ın ise yoğun bakıma kaldırıldığını ve durumunun kritik olduğunu belirtti.
Polis, yapılan soruşturma sonucu kazaya neden olan sürücünün VM 220 plakalı aracı kullanan 28 yaşındaki zanlının olduğunun belirlendiğini, zanlının evinde tespit edilerek, tutuklandığını söyledi. Polis, zanlının tutuklandığı saat olan 12. 30’da alkol testi yapıldığını, zanlının 195 promil alkollü çıktığını söyledi. Polis, zanlının kazalı aracı bir arkadaşıyla birlikte Lefkoşa’da adını bilmediği bir tamirciye bıraktığını söylediğini aktardı.
Soruşturmanın devam ettiğini, incelenmesi gereken kamera görüntüleri, alınacak ifadeler olduğunu kaydeden polis, ayrıca ağır yaralı olan şahsın durumunun değişebileceğini ifade ederek, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Diğer Haberler

Başa dön tuşu