ManşetPolisiye

“Bunu Nasıl Yaparsın, Çocuğuma Nasıl Dokunursun”

Lefkoşa’da iki kız çocuğunu taciz ederek, cinsel istismar suçu işleyen 49 yaşındaki O.T. yeniden suçlarından mahkemeye çıkarılarak, aleyhinde 8 gün ek tutukluluk emri alınırken, mahkeme avlusunda bekleyen çocukların annesi isyan etti.

Lefkoşa’da yan yana bulunan 6-7 yaşlarındaki iki kız çocuğunu taciz ederek, cinsel istismar suçu işleyen 49 yaşındaki O.T. yeniden “Çocuğun Cinsel istismarı ve KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunmak “suçlarından mahkemeye çıkarılarak, aleyhinde 8 gün ek tutukluluk emri alınırken, mahkeme avlusunda bekleyen çocukların annesi isyan etti.

Çocukların anneleri, gözyaşlarına boğulurken, annelerden biri, “Bunu nasıl yaparsın, çocuğuma nasıl dokunursun” diyerek gözyaşı döktü.

Mahkeme avlusunda bulunan diğer vatandaşlar da genç anneye destek verdi.

Lefkoşa Adli Şube’de görevli polis memuru Emrah Turgal mahkemede olguları aktardı.

Polis, 15.05.2024 tarihinde saat 18.30 raddelerinde Lefkoşa’da, Osman Pasa Caddesi üzerinde, cinsel davranışla ve her iki eli ile 6 yaşındaki kız çocuğunun beline sarılıp sol yanağını yaladığını, akabinde

7 yaşındaki kız çocuğunun her iki yanağını yalayarak eli ile karın bölgesini okşayıp vajinasını sıkıp okşayarak, cinsel istismar suçunu işlediğini belirtti.

Emrah Turgal, şikayetin 16 Mayıs tarihinde yapıldığını, zanlının Lefkoşa Surlariçi’nde tespit edilerek tutuklandığını söyledi.

Polis, olay mahalindeki kameraların incelendiğini, olay öncesi, anı ve sonrasının çok net görüldüğünü ve zanlının suçu işlerken bariz bir şekilde görüldüğünü açıkladı.

Polis, tutuklanarak, hakkında soruşturma başlatılan zanlının muhaceret kontrolünde 25.10.2023 tarihinden itibaren 204 gün KKTC’de izinsiz ikamet ettiğinin tespit edildiğini belirtti. Polis, meseleyle ilgili kız çocuklarının ifadelerinin sosyal hizmet görevlileri eşliğinde alındığını söyledi.

Emrah Turgal soruşturmanın devam ettiğini, zanlının başka bir suça karışıp karışmadığının araştırıldığını söyledi.

Polis, zanlının ceza-i ehliyetinin olup olmadığının tespiti için Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde doktor kontrolünden geçirileceğini, kamera görüntülerinin incelemesinin devam ettiğini belirterek, 8 gün ek süre istedi.

Polisin ardından söz alan zanlı ise sarhoş olduğunu, olayı hatırlamadığını iddia etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 8 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

Diğer Haberler

Başa dön tuşu