BelediyelerManşet

Çocuk Hakları Etkinliği Gerçekleştirildi

Yakın Doğu Üniversitesi Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi ile Dikmen Belediyesi işbirliği protokolü kapsamında Çocuk Hakları Etkinliği Pınarbaşı Anaokulu ve Dikmen Anaokulunda gerçekleştirildi.

Etkinlik, Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkez Üyesi Yrd. Doç. Dr. Dervişe Amca Toklu’nun koordinatörlüğünde gerçekleşti. Aynı zamanda öğretim üyelerinden Doç.Dr. Şeniz Şensoy ve Yrd. Doç. Dr. Şebnem Güldal Kan etkinliğe destek sağladı. Etkinlikte okul öncesi öğretmenliği ana bilim dalında öğrenim gören bir grup öğretmen adayı, etkinlik lideri olarak görev alıp çocuklarla birlikte çeşitli etkinlikler düzenlediler.

Farkındalık amaçlı düzenlenen etkinlik kapsamında öğretmen adayları “Çocuk Hakları Sözleşmesinde” yer alan maddelerle ilgili pankartlar ve çocuklara hediye edilmek üzere sözleşme maddelerinden oluşan kolyeler hazırladılar. Etkinlik sırasında ise “Çocuk Hakları Çocukken Öğrenilir” sloganını vurguladılar. Etkinlik, Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi misyonunda SKA 17 ve SKA 4 kapsamında gerçekleşmiş oldu.
Öğretmen adayları, saha alanlarında 4-5 yaş grubundaki minik kalplerle bir araya gelerek kaliteli zaman geçirme fırsatı yakalayıp mesleki donanımlarını zenginleştirdiler. Aynı zamanda minik kalplerle, haklarını korumaları ve birincil kişilere haklarından söz etmeleri konusunda da anlaşmalar yaptılar. Etkinlik tüm paydaşlar tarafından sevgi ile kucaklandı.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu