ManşetYerel Haberler

Erhürman, Donmuş Etin Neden İthal Edildiğini Sordu

Erhürman hükümetin hayvancılık alanına destek verdiğini belirten söylemlerine dikkat çekerek, bu alana destek veriliyorsa maliyetin yüksek olmaması gerektiğini kaydetti ve bunun açıklanmasını istedi.

Meclis Genel Kurulu’nda söz alan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman hükümetin hayvancılık alanına destek verdiğini belirten söylemlerine dikkat çekerek, bu alana destek veriliyorsa maliyetin yüksek olmaması gerektiğini kaydetti ve bunun açıklanmasını istedi.

Narhın kasabın satışı üzerinden konduğunu anladığını dile getiren Erhürman, hayvancıya destek verilmesinin ardından ithalat kapısının açılarak fiyatların düşmesinin sağlanmasının mantıksal olarak nereye taşındığını sordu.

Yapılan uygulamaların bir plan doğrultusunda olmadığını dile getiren Erhürman, rakamsal olarak söylenenin sahada çok fazla bir manası olmadığını düşündüğünü kaydetti.

Donmuş etin neden ithal edildiğini soran Erhürman, “Atılan taş ürküttüğünüz kurbağaya değer mi?” diye sordu.

Narenciye üreticileri birliğinin, vektör böcek hakkında bir profesörün bilimsel yazısını paylaşmasını değerlendiren Erhürman, bu böceğin Güney Kıbrıs’ta da görüldüğünü fakat ürünün ihraç edildiğini kaydetti.

Yaş meyve ihracatından vaz mı geçildiğini soran Erhürman, neden vektör böcek var diye ihracat kapılarının kapatıldığını da sorarak, Güney Kıbrıs’ın bu böcek olmasına rağmen ihracat yaptığını belirtti.

Meyvenin konsantre olarak kullanılmasının üretimi bitireceğini dile getiren Erhürman, vektör böceğinin tükenmesi halinde mi ihracat yapılacağını sordu.

Üreticinin üretime devam edip edemeyeceği endişesiyle yaşamaya devam ettiğini belirten Erhürman, öngörülemezdik halinin ülkeyi bitireceğini kaydederek, böyle bir yapıda ne üretim ne de ekonomi olamayacağını söyledi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu