ManşetPolisiye

Eşyalar Aracın Bagajında Bulundu

Lefkoşa’da Göçmen Evleri’nde yaşamını yitiren komşusuna ait eve girip, hırsızlık yapan H.T. mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa’da Göçmen Evleri’nde yaşamını yitiren komşusuna ait eve girip, hırsızlık yapan H.T. tutuklanarak “geceleyin ev açma, sirkat, kasti hasar ve kanunsuz ateşli silah tasarrufu” suçlarından mahkemeye çıkarıldı.
Polis memuru Nazmi Doğan mahkemede olguları aktardı.
Polis, olayın 11 Haziran 2024 tarihinde saat 01.00 sıralarında meydana geldiğini söyledi.
Polis, zanlının Lefkoşa’da Kızılay arkası Göçmen Evlerinde hayatını kaybeden Emete Şahintepe’ye (K-84) ye ait ikametgahın tahtadan yapılmış mutfak kapısını, muhtemelen sert bir cisim ile zorlayıp hasara uğrattıktan sonra eve girdiğini söyledi. Polis, zanlının yatak altında muhafaza edilen av tüfeğini, bir adet Beyaz renk Sony Xperia marka cep telefonunu, bir adet Samsung marka cep telefonunu, bir adet küçük boy para kasasını, bir adet kahve makinesini, bir adet akü şarjerini ve bir adet el Bender’ini çaldığını aktardı.
Polis, zanlının ikametgâhında mahkeme emri gereği yapılan aramada kanunsuz herhangi bir şey tespit edilemediğini belirtti.
Polis, zanlının kullanımında bulunan Suzuki marka aracın bagaj kısmında yapılan aramada bahse konu eşyaların tespit edilerek emare olarak alındığını söyledi.
Tutuklanan zanlının gönüllü ifade verdiğini belirten polis, soruşturma amaçlı 2 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 2 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

Diğer Haberler

Başa dön tuşu