ManşetYerel Haberler

Gazioğlu: 3 Haftadır Bu Şekilde Uygulama Başlatıldığı Söylendi

KKTF Başkanı Hasan Gazioğlu, İstanbul’daki Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kimliğiyle, Türk vatandaşları pasaport kontrolünden geçemediğini ve diğer ülke vatandaşları bölümüne gönderildiğini kaydetti.

Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu (KKTF) Başkanı Hasan Gazioğlu, İstanbul’daki Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kimliğiyle, Türk vatandaşları pasaport kontrolünden geçemediğini ve diğer ülke vatandaşları bölümüne gönderildiğini kaydetti.

“42 yaşındayım, 20 yıldır ticaretimden dolayı sürekli Türkiye’ye gelip giderim. Bugün ilk kez, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda, Türk vatandaşları pasaport kontrolünden, KKTC kimliğiyle geçemedim ve diğer ülke vatandaşları bölümüne gönderildim” diyen Gazioğlu, uygulamanın üç haftadır sürdüğüne dair bilgi edindiğini söyledi.

Gazioğlu’nun açıklamasının tamamı şu şekilde:
42 yaşındayım , 20 yıldır ticaretimden dolayı sürekli Türkiye’ye gelip giderim. Bugün ilk kez , Sabiha Gökçen Havalimanında ,Türk vatandaşları pasaport kontrolünden , KKTC Kimliğiyle geçemedim ve diğer ülke vatandaşları bölümüne gönderildim. 3 haftadır bu şekilde uygulama başlatıldığı söylendi. Günden güne iki toplumu bir birinden uzaklaştırabilmek için özel çaba mı sarfediliyor merak ettim. Gerçekten üzücü. Bir an önce bu uygulamaya müdahale edilmeli.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu