DünyaManşet

Gazze’deki Çocuklar Açlıktan Yürüyemiyor

Filistinliler "Bu yıl ramazan bizim için ölüm ayı oldu" diyerek çaresizliklerini dünyaya haykırıyor. DSÖ, kıtlık konusunda son uyarısını yaptı. Kızılhaç "Gazze'de hayat anlatılmayacak kadar kötü" dedi.

Filistinliler “Bu yıl ramazan bizim için ölüm ayı oldu” diyerek çaresizliklerini dünyaya haykırıyor. DSÖ, kıtlık konusunda son uyarısını yaptı. Kızılhaç “Gazze’de hayat anlatılmayacak kadar kötü” dedi.

Gazze Şeridi’nde hayatta kalabilen Filistinli çocuklar, yürümekte zorlanır hale geldi. Gazze’de son haftalarda 23’ü çocuk en az 27 kişi yetersiz beslenme ve susuzluk nedeniyle öldü.

Kuzeydeki hastanelerde çalışan doktorlara göre gerçek sayı daha da büyük. BBC’nin haberinde “Daha önceki ramazan aylarının aksine, bölge sakinleri ne sahur yapabiliyor ne de iftar açarak açlıklarını giderebiliyor” denildi.

Dünya Sağlık Örgütü, Gazze’de kıtlığın kapıda olduğunu duyurdu. Uluslararası Kızılhaç Komitesi Başkanı Mirjana Egger, durumun tarif edilemeyecek kadar kötü olduğunu belirtti.

BM’den “Gazze’de açlık nedeniyle ölümler, İsrail’in insani yardım girişi ile dağıtımına yönelik kapsamlı kısıtlamaları nedeniyle yaşanıyor” açıklaması yapıldı.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu