ManşetYerel Haberler

Hayvan Üreticilerinin Önerileri, Yarın Bakanlar Kurulu’nun Gündemine Taşınacak

Başbakan Ünal Üstel, Hayvan Üreticileri Birliği Mustafa Naimoğulları ile görüştü.

Birlik yetkililerinin randevu talebi üzerine Başbakanlık’ta yer alan görüşmede, Maliye Bakanı heyetini kabul etti.
Birlik yetkililerinin randevu talebi üzerine Başbakanlık’ta yer alan görüşmede, Maliye Bakanı Özdemir Berova, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş, Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu ve Başbakanlık DPÖ Müsteşarı Durali Güçlüsoy da yer alıyor.
Görüşmenin ardından açıklama yapan Naimoğulları, Başbakan’a sorunları anlattıklarını belirterek, süreç içerisinde yaşanan her şeyi Başbakanla paylaştıklarını söyledi.
Başbakan Ünal Üstel’in sorunları Bakanlar Kurulu’na taşıyacağını söylediğini aktaran Naimoğulları, Cuma günü tekrardan bir görüşme gerçekleştireceklerini vurguladı.
Naimoğulları, Başbakan Ünal Üstel’e teşekkür ederek, “sektör zor duruma girmemesi için atılması gereken adımlar var. Başbakan bizi dinledi, gerekli çalışmalar yapılacak. Sağolun Başbakanım” dedi.

ÜSTEL: TALEPLERİ DİNLEDİK, BAKANLAR KURULU’NA GÖTÜRECEĞİZ

Başbakan Ünal Üstel ise, hayvan üreticilerinin eylemini Başbakanlık önünde sonlandırdıklarını belirterek, görüşülen konuların yarınki (30 Mayıs Perşembe) Bakanlar Kurulu toplantısında görüşüleceğini belirtti.
Üstel açıklamasının devamında ise, “Hükümet olarak hem üreticileri hem de halkı korumak görevimiz” dedi.

Üreticilerin grevlerini sonlandırdıktan sonra kendilerini Başbakanlığa çağırdığını anlatan Üstel, şöyle devam etti:

“Bizim hükümet olarak görevimiz hem üretimi hem de tüketiciyi desteklemek. Bu dengeleri kurmak için hükümet çalışma yapıyor. Her zaman üretimin yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Küresel problemlerden dolayı yaşanan enflasyonla başlıca gıda maddelerinde ve hayvan üreticilerinin ürettikleri ürünlerde birtakım fiyatlarında yükselme oldu. Tarım Bakanımız fiyatları kontrol altında tutmak için çalışmalar yaptı. Biz üretimin önünü açmak için desteğimize devam edeceğiz. Biz bugün önerileri dinledik. Yarın Bakanlar Kurulu toplantısı var. Bunlar masaya yatırılacak ve öneriler görüşecek. Cuma günü tekrardan bir görüşme gerçekleştireceğiz. Biz birlik beraberliği sağlayarak insanımızın rahat etmesini istiyoruz. İthal et belli bir süre gelecek. Alım gücü düşük insanımız bununla buluşacak. Birlikte istişare içerisinde insanlarımızın Güney’e gidip et almaması için çalışacağız. Grevi sonlandırdıkları için üreticilere teşekkür ederim” dedi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu