GenelManşetYerel Haberler

Kadına Şiddet Zanlısı Teminatla Serbest!

Lefkoşa‘da meydana gelen kadına şiddet meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı S.Y. teminat maksatlı mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Doğcan Kırgeç, huzurda bulunan Lefkoşa’da sakin S.Y.’nin 21 Ocak 2023 tarihinden Yenişehir’de meydana gelen Ağır Yaralama, Yaralama suçlarına methaldar olduğunu belirtti.

Polis, zanlının 21 Ocak 2023 tarihinde saat 08:30 raddelerinde Yenişehir’deki ikametgahının mutfağı içerisinde eşi D.G.Y ile birlikte alkol kullandıkları esnada aralarında bir sözlü tartışma esnasında zanlının, eşinin kafasının sol kulak üstü hizasına masanın üzerinde bulunan cam viski bardağını eli ile tutup vurmak suretiyle kafasında 6×1 cm ebatında kesi oluşmasına sebebiyet vermek suretiyle ağır şekilde yaraladığını anlattı.

Polis, aynı gün, D.G.Y.’nin 155 polis imdat hattına yaptığı yardım çağrısı üzerine konu ikametgaha gidildiğini belirtti. Polis, ikametgaha vasıl olunduğunda D.G.Y.’nin üstünün kanlar içerisinde olduğu ve ilk nazarda başının sol arka kısmından kan kaybetmekte olduğunun gözlemlendiğini ve zanlı S.Y.’nin ise yine huzurda bulunduğunun görüldüğünü söyledi.

Olay Yeri İnceleme Ekipleri Devreye Girdi

Polis, “Olayın ciddiyeti ilk nazarda görülür görülmez derhal 112 Ambulans hızır aracının olay yerine gelmesi ve adı edilenin Lefkoşa Devlet Hastanesi Acil Servisinde muayenesinin yapılması sağlanmıştır. Yapılan adı edilenin kafasının sol kulak üstünde 6×1 cm kesi tespit edilmiştir. Ayni gün konu ikametgahın bilhassa mutfak kısmı içerisinde çoğunluk olmak ile birlikte oturma odası ve koridorda kan birikintilerinin olduğu gözlemlenmiştir. Bunun üzerine Lefkoşa Polis Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Ekibine bilgi verilmiştir. Ayni gün Olay Yeri İnceleme Ekibi konu ikametgaha vasıl olarak gerekli fotoğraflamanın yapılması sağlanmıştır. Mutfak masası üzerinde tespit edilen kink cam viski bardağı ve parçaları bulunarak emare maksatlı zapt edilmiştir.” dedi.

Kadından “Hiçbir şey Hatırlamıyorum” ifadesi

Polis, D.G.Y.’nin aynı gün taburcu olduğunu ve S.Y.’nin yapılan alkol testinde 189 promil alkollü olduğunun, muayenesi tamamlanan D.G.Y.’den yapılan alkol testinde ise 283 promil alkollü olduğunun tespit edildiğini anlattı. Polis, S.Y’ye yapılan ilk soruşturmada cam bardağı eşinin kafasına vurduğunu beyan ettiğini belirtti. Polis, 22 Ocak 2023 tarihinde D.G.Y.’nin ifadesinin temin edildiğini ve ifadesinde alkollü olduğundan herhangi bir şey hatırlamadığını sadece kafasından kan süzüldüğünü ve yardım için polisi aradığın beyan ettiğini anlattı.
Polis, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının davasında hazır olması maksadı ile uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker zanlının davasında hazır olması maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün ispati vücutta bulunması, 20 bin TL nakit teminata yatırması ve KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin 200 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir veridi.

(Kamalı Haber)

Diğer Haberler

Başa dön tuşu