ManşetYerel Haberler

Özersay: Sahte Diploma Konusunda Tarafsız Olamazsınız, Halk Bunun Farkındadır

HP Genel Başkanı Kudret Özersay, kişisel sosyal medya hesabından, halkın her şeyin farkında olduğunu belirten bir paylaşımda bulundu. Özersay, "Sahte diploma konusunda tarafsız olamazsınız, Halk bunun farkındadır." dedi.

HP Genel Başkanı Kudret Özersay, kişisel sosyal medya hesabından, halkın her şeyin farkında olduğunu belirten bir paylaşımda bulundu. Özersay, “Sahte diploma konusunda tarafsız olamazsınız, Halk bunun farkındadır.” dedi.

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, kişisel sosyal medya hesabından, “Adli süreç devam ederken yasa değiştirmeye kalkışmayın” paylaşımında bulundu.

Özersay, halkın her şeyin farkında olduğunu belirterek paylaşımında şunları kaydetti:

“Adli süreç devam ederken yasa değiştirmeye kalkışmayın, çünkü sizin partilileriniz, milletvekilleriniz, aile yakınlarınız, sevdikleriniz, çalışma arkadaşlarınız hakkında sahte diplomaları nedeniyle devam eden polis soruşturması var, yani ortada çıkar çakışması (conflict of interest) var ve sizler bu konuda tarafsız olamazsınız! Halk bunun farkındadır.

Sahtekarlıkla hazırlanan diplomayı talep eden, sahte olduğunu bilmesine rağmen kendisine önerildiğinde almayı kabul eden, kendisine verilmesine rıza gösteren hatta bu şekilde hazırlandığını bilmesine rağmen Polise ve diğer yetkililere bunu bildirmeyip ihmalkarlık eden kişi bu suçun işlenmesine ortak olmuş ve/veya yardımcı olmuş ve/veya teşvik etmiş ve/veya iştirak etmiş, katılmış olmaz mı? Buna bu ülkenin mahkemeleri karar verir, Cumhurbaşkanı ya da Başbakan değil!”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu