ManşetYerel Haberler

Özersay: Soruşturma Hala Poliste

Bir milletvekili hakkında sahte diploma aldığı gerekçesiyle Polise şikayette bulunduklarını hatırlatan HP Genel Başknı Özersay, soruşturmanın halâ poliste olduğunu ve henüz Başsavcılığa gitmediğini aktardı.

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, yaklaşık dört ay önce 20 Şubat’ta bir milletvekili hakkında sahte diploma aldığı gerekçesiyle Polise şikayette bulunduklarını ve hemen ertesinde polisin bir soruşturma başlattığını hatırlattı.

Bu konuda polise yaptıkları ikinci Bilgi Edinme Başvurularına da bugün yanıt geldiğini aktaran Kudret Özersay, yanıtta özetle, “…açılan soruşturma halâ devam etmektedir” diye yazdığına dikkat çekti.

Özersay’ın açıklamasının tamamı:

Yaklaşık DÖRT AY ÖNCE 20 Şubat’ta bir milletvekili hakkında SAHTE DİPLOMA aldığı gerekçesiyle Polise şikayette bulunmuştuk ve hemen ertesinde polis bir soruşturma başlatmıştı. Bu konuda polise yaptığımız ikinci Bilgi Edinme Başvurumuza da bugün yanıt geldi: “…açılan soruşturma HALEN DEVAM ETMEKTEDİR” diye yazıyor yanıtta özetle. Yani soruşturma halen Polistedir ve henüz Başsavcılığa gitmemiştir. Biz söz verdiğimiz üzere bu konuyu TAKİP ETMEYE DEVAM edeceğiz ve kamuoyuna da sürekli olarak bilgi vereceğiz. Eğer bazı siyasiler “BİRKAÇ AY GEÇSİN, UNUTULUR, KONU KAPANIR” diye düşünüyorlarsa sadece kendi kendilerini kandırmış olurlar. Biz ne unutur, ne de unuttururuz! Ortada işlenen bir suç varsa ki bize göre suç işlendiği çok açıktır, KİMSENİN YANINA KALMAMASI için uğraşmaya devam edeceğiz.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu