ManşetYerel Haberler

Özuslu: Karşımızda Bu Memleketin Topraklarını Korumaya Yönelik Bir Hükümet Yok

Cumhuriyetçi Türk Partisi Lefkoşa Milletvekili Sami Özuslu, “UBP-DP-YDP Kimin Hükümeti?” konulu güncel konuşma yaptı.

Meclis Genel Kurulu sürüyor. Cumhuriyetçi Türk Partisi Lefkoşa Milletvekili Sami Özuslu, “UBP-DP-YDP Kimin Hükümeti?” konulu güncel konuşma yaptı.
Sami Özuslu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi yardımcı kaynak kitabı dağıttığını söyleyerek, “Yobazlaşma operasyonunun geldiği son nokta budur. Özel eğitime ihtiyacı olan çocuklara günahı, helali, tekbiri, sevabı, haramı öğretiyorlar. Laik KKTC’de, laik eğitim sistemimizin geldiği nokta budur” ifadelerini kullandı.
Yeni yapılan Ercan Havalimanı’nın arazisinin bir kısmına T&T’nin Ercan Havalimanı oteli inşa edilmesinin planlandığını söyleyen Özuslu, “Bu otelin kumarhane iznini koparmak için açılmak istendiğini anlamak için üstün zekaya gerek yok” dedi.
Konuşmasında Dünya Merkez Bankası’nın açıkladığı rapora da değinen, hükümete mensup kimsenin raporun açıklandığı toplantıda olmadığını ifade eden Özuslu, “Bu raporda üzerinde çalışılması gereken çok unsur vardır, eğer niyet varsa” diye konuştu.

Konya’da bir şirketin Ercan yakınlarında arazi sattığını ifade de eden Sami Özuslu, “Hani yabancılara mal satma meselesini güya yasalarla kısıtlamıştık… Bu memleketin insanlarını ve topraklarını korumaya yönelik bir hükümet yok karşımızda” dedi.
Hayvan üreticilerinin eylemiyle ilgili konuşan Özuslu, kasapların da, restorancıların da, hayvancıların eylemini desteklediğine işaret etti. “Balyalar da memleket de yanıyor” diyerek polisin de zor şartlarda görev yaptığını belirtti.
Sabit trafik kamara cezalarının bir buçuk yıldır dağıtılmadığını, sonunda ihaleye çıkıldığını belirten Özuslu, kendisinin hesaplarına göre bu sürede 200-220 milyon TL’lik kamusal kayıp olduğunu söyledi.
Sami Özuslu, konuşmasında, “Bu toplumun, halkın hükümeti değilsiniz, kimin hükümeti olduğunuzu siz söyleyin….” İfadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu