ManşetPolisiye

Polis: Zanlı Suçlamaları Kabul Etmiyor

Lefkoşa’ya bağlı Minareliköy’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı baskında 20 gram hintkeneviri ile yakalanan Y.Ç’ye uyuşturucu madde verdiği iddia edilen E.S, mahkemeye çıkarıldı.

(Kamalı Haber) – Lefkoşa’ya bağlı Minareliköy’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı baskında 20 gram hintkeneviri ile yakalanan Y.Ç’ye uyuşturucu madde verdiği iddia edilen E.S, mahkemeye çıkarıldı.
Mahkemeye meselenin olgularını aktaran polis memuru Murat Kermeoğlu, 16 Mart 2024 tarihinde 17:15 – 18:30 saatleri arasında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından Minareliköy Lefkoşa’da sakin Zanlı Y.Ç’nin ikametgahında mahkeme emri ile huzurunda yapılan aramada; 20 Gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındığını açıkladı. Polis, zanlının konu maddeyi E.S’den 27 Ocak’ta 28 gram olarak 14 bin TL’ye satın aldığı beyanı söyledi. Polis, zanlının tutuklanarak, soruşturma başlatıldığını ifade etti. Polis, zanlının suçlamaları kabul etmediğini belirtti. Polis, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, zanlının evinde aram yapıldığını, 350 euro para bulunduğunu ifade etti. Polis, Y.Ç’nin tasarrufunda bulunan uyuşturucu paketinde parmak izi araştırması yapacaklarını, zanlının parmak izinin olup olmadığına bakılacağını, ayrıca bağlantısının olup olmadığının tespiti için cep telefonunun inceleneceğini belirterek, zanlının 2 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.
Zanlının avukatı ise müvekkilinin suçla hiçbir bağı olmadığını, suçsuz olduğunu ifade etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yakut Bilgeç, zanlının 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu