ManşetPolisiye

Polisiye Haberler

Polisiye Haberler

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre,  24 Haziran – 15 Temmuz 2023 tarihleri arasında, Lefkoşa’da güzellik eğitimi ve danışmanlık alanında faaliyet gösteren bir şirkette çalışan M.K.(K-31)’nin, işyerine ait bir makbuz defterini çalıp işten ayrıldıktan sonra 09.09.2023 tarihinde, makbuz defterinin bir sayfası üzerine yetkisi olmadığı halde dolandırmak kastı ile, söz konu işyerine borcu olan bir şahıs adına 2000 TL meblağı yazıp imzalayarak evrağı sahtelemiş ve işyerine borcu olan şahsa verip tedavüle sürdükten sonra, borçlu şahıstan 2000 TL nakit parayı sahtekarlıkla temin ettiği tespit edilmiştir. Olay polisin bilgisine gelmesi üzerine bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU 

14.09.2023 tarihinde, saat 18:30 sıralarında, Girne’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında, H.O.(E-33)’nun kullanımındaki ve R.G.(E-45) ile S.K.(E-34)’nin yolcu olarak bulunduğu araçta ve üzerlerinde yapılan aramada, tasarruflarında MDMI türü uyuşturucu içeriğine inanılan 2 adet hap, yaklasık 3 gram ağırlığında metamfetamin türü ile yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduguna inanilan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. 
Yürütülen ileri soruşturmada, mesele ile ilgili bağlantısı olduğu tespit edilen A.D.(E-24)’nin tasarrufunda ise üzerinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan kağıt parçası bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.
SAHTE DAVRANIŞLA PARA TEMİNİ 
02.08.2023 tarihinde, saat 22:30 sıralarında, Bafra’da Oteller Bölgesinde, Y.O.(E-39) sigortacı olmadığı halde kendisini sigortacı olarak tanıtarak, bir şahsa aracı için sigorta çıkartacağı yönünde yalan beyanda bulunduktan sonra, banka hesabına 2000 TL paranın havale edilmesini sağlayarak sahtekarlıkla 2000 TL parayı temin ettiği tespit edilmiştir. Olay Polisin bilgisine gelmesi üzerine bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK

06.08.2023 tarihinde, saat 12:30 sıralarında, Çatalköy’de faaliyet gösteren bir mağaza içerisinde, bir müşteri tarafından ayakkabı reyonunda unutulan cep telefonu çalınmıştır. Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen N.J.(K-21) tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK 

14.09.2023 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından yapılan denetim ve kontroller sonucu; ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 4 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

Diğer Haberler

Başa dön tuşu