ManşetPolisiye

Sahte Belge İle İlgili 3 Kişi Mahkemeye Çıkarıldı

Lefkoşa’da meydana gelen sahte resmi belgeyi tedavüle sürme suçlarından tutuklanan Kıbrıslı Rum D.E. ile Rus uyruklu S.R. ve S.S.A. mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa’da meydana gelen sahte resmi belgeyi tedavüle sürme suçlarından tutuklanan Kıbrıslı Rum D.E. ile Rus uyruklu S.R. ve S.S.A. mahkemeye çıkarıldı.
Polis memuru Doğcan Kırgeç mahkemede olguları aktardı.
Polis, 30 Mayıs 2024 tarihinde saat 14.53 sıralarında Lefkoşa’da bulunan Metehan Kara Giriş Kapısında LBJ 418 plakalı araçla geçiş yapmaya çalışan D.E.’nın hem kendisinin hem de yanında yolcu olarak bulunan S.S.A.’nın pasaportunu görevli memura verdiğini söyledi.
Polis, D.E.’nın S.S.A. için verdiği Azerbeycan pasaportunun sahte olduğunun anlaşıldığını belirtti.
Polis, kapıda pasaportlarla ilgili inceleme sürerken aracın arka koltuğunda S.S.A.’nın inip, koşarak askeri yasak bölgeye ihlal edip, KKTC’ye giriş yaptığını ve olay yerinden kaçtığını söyledi.
Polis, tutuklanan D.E.’nın ifadesinde aracına benzin almak için Ortaköy’de K-PET isimli benzin istasyona gittiğini, o esnada kırmız renk bir aracın yanına yanaştığını ve araçta bulunan tanımadığı iki erkek şahsın güneye geçemediklerini, kardeşleri olan S.S.A.’nın kuzeye getirmesini talep edip, karşılığında 100 dolar teklif ettiklerini söylediğini aktardı.
Polis, zanlının 100 doları aldığını ve Metehan Kara Girişi Kapısında ara bölgeden S.S.A.’nın alıp, ülkeye geldiğini söylediğini açıkladı
Polis memur, 100 dolar nakit para zanlının tasarrufunda tespit edilerek emare olarak alındığını söyledi.
Pois, D.E. yanına petrol istasyonunda yanaşan kırmızı renkli ZUA 002 aracın İskele’de tespit edildiğini anlattı.
Polis, kamera görüntülerinin incelendiğini, S.S.A. ile S.R.’nın araçta birlikte olduklarının belirlendiğini ve tutuklandıklarını açıkladı
Polis, S.R. ile ilgili yapılan muhaceret kontrolünde ülkeye giriş-çıkış kaydının tespit edilmediğine vurgu yaptı.
Soruşturmanın yeni başladığını, alınması gereken ifadeler ve aranan şahıslar olduğunu belirten polis, zanlıların aleyhinde üç gün ek tutukluluk talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

Diğer Haberler

Başa dön tuşu