ManşetSiyasetYerel Haberler

“Sahte Diploma Soruşturmasını Önleme Çabamız Yok, Olmayacak”

Başbakan Ünal Üstel, Başsavcılığa yaptığı sürpriz ziyaretle ilgili Haber Kıbrıs’a özel açıklamalarda bulundu.

Başbakan Ünal Üstel, Başsavcılığa yaptığı sürpriz ziyaretle ilgili Haber Kıbrıs’a özel açıklamalarda bulundu.

Üstel, Ceza Yasası üzerinde çalışılan değişikliklerle ilgili başsavcı ile mütalaa yapma gereği duyduğunu belirterek sahte diploma krizinin önüne geçmek gibi bir niyeti olmadığını belirtti.

Üstel, şunları ifade etti: Çalışma toplantısının amacı, Ceza Yasası’nda yapılması gündemde olan  değişiklik idi. Meclise gitmeden önce, kısa bir değerlendirme yapma gereği duydum. Konunun son yapılan tutuklamalarla bir ilgisi yok. Yasal değişiklikler yargıdan gelen talepleri de içeriyor. Bu nedenle değerlendirme yaptık.”

Üstel, “Polisin yapmış olduğu tutuklamalar ve açılan davaları önlemeye yönelik bir çabamız olmayacak. Kamuoyunda bu şekilde yapılan spekülasyonlara kimse aldırış etmesin. Bilakis adaletin tecelli etmesi için polisimizin ve yargının her türlü eksikliğini gidermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Başbakanlıktan konuyla ilgili açıklama yapıldı.

İşte o açıklama:

“Başbakanımız Sayın Ünal Üstel, Başbakanlık görevine geldiği günden bügüne üst düzey tüm devlet yöneticileri ile belirli aralıklarla bir araya gelerek gündeme dair konulara ilişkin görüş alışverişinde bulunmaktadır.

Sayın başbakanımızın bugün Başsavcı ile kendi makamında gerçekleştirdiği görüşme de bu kapsamdadır ve ilk değildir.

Başbakanlık olarak, koordinasyon görevimiz kapsamında tüm kurumlarımızla belirli aralıklarda gerçekleştirdiğimiz rutin görüşmeleri sürdürmeye devam edeceğiz.

Kamuoyunu saygıyla bilgilendiririz.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu