BelediyelerManşet

Şenkul: Ana Şebekeye Su Verilmeye Başlandı

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, Geçitköy'deki arızanın giderildiğini ve bu sabah itibarıyla ülke genelini besleyen ana şebekeye su verilmeye başlandığını söyledi.

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Geçitköy’deki arızanın giderildiğini ve bu sabah itibarıyla ülke genelini besleyen ana şebekeye su verilmeye başlandığını söyledi.
Şenkul, arızanın giderilmesi sonrası suyun bu sabah itibarıyla ana şebekeye verilmeye başlandığını ve öğleden sonra kentin tamamına su verilmeye başlanacağını duyurdu.

Şenkul’un açıklamasının tamamı:
Öngördüğümüz şekilde Geçitköydeki arıza dün akşam giderildi, testleri yapıldı ve bu sabah itibarıyla da ülkeyi besleyen ana şebekeye su verilmeye başlandı.
Bugün öğleden sonra kentin tümüne tarafımızdan su verilmeye başlanacaktır.
3 günlük kesinti sebebiyle tüm ev depolarının neredeyse boşaldığını öngörüyoruz.
Bu noktada şebeke sisteminin çalışma prensibi nedeniyle kentin alt bölümleri ve merkezi daha erken su alırken, köyler ve üst bölümleri ise daha geç su alabilecektir.
Hepimize geçmiş olsun.
Yaklaşık 3 gün boyunca aralıksız mesai yapıp arızayı sonlandıran başta Su Dairesi personeline ve ilgili firma çalışanlarına teşekkür ediyoruz.
Gördüğümüz gibi SU HAYATTIR, israf etmeyelim her daim idareli kullanalım.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu