ManşetYerel Haberler

Solyalı: İnsanlar Her Geçen Gün Daha Da Mutsuzlaşıyor

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Lefkoşa Milletvekili Ürün Solyalı, “Dar Gelirli ve Alım Güçsüzlüğü” konulu güncel konuşma yaptı.

Meclis Genel Kurulu sürüyor. Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Lefkoşa Milletvekili Ürün Solyalı, “Dar Gelirli ve Alım Güçsüzlüğü” konulu güncel konuşma yaptı.

Solyalı, “Denetimden kaçan bir hükümetle karşı karşıyayız, bu net” diyerek, Genel Kurul salonunun boş olmasını eleştirdi.

Gelir ve servet eşitsizliğinin tahammül sınırlarını aştığını kaydeden Solyalı, lüks yaşamlara, alım gücü korunmayan dar gelirlilere işaret ederek, “Ülkedeki dar gelirli ile yüksek gelirlinin farkı giderek açılıyor” dedi.

Solyalı, aylardır markette 34 TL’ye aldığı ürünün daha asgari ücretin ilk toplantısında 71 TL’ye yükseltildiğini söyleyerek, “İnsanlar alım güçsüzlüğü nedeniyle her geçen gün daha da mutsuzlaşıyor” dedi.

 Solyalı, asgari ücret arttığını ama bunun alım gücüne yansımasının eksi olacağını söyleyerek, “Alım gücünü iyileştirmek için öneri ve çalışmalarınızı duymak istiyoruz” diye konuştu.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu