ManşetPolisiye

Sürücü Olay Yerinden Kaçtı

Cengizköy - Yeşilyurt Anayolu üzerinde bir aracın çarptığı motosikletli ile yolcusu ağır yaralandı. Olay yerini terk eden sürücü, Güney Kıbrıs’a kaçtı.

Cengizköy – Yeşilyurt Anayolu üzerinde bir aracın çarptığı motosikletli ile yolcusu ağır yaralandı. Olay yerini terk eden sürücü, Güney Kıbrıs’a kaçtı.
Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre kaza, bu sabah saat 01.10 sıralarında meydana geldi.
Güzelyurt istikametine doğru seyreden JB 259 plakalı salon araç sürücüsünün dikkatsizliği sonucu, o esnada önünde ayni istikamete doğru seyreden Muhammad Hamad Nasrullah (E-22) yönetimindeki UH 255 plakalı motosikletin arka kısmına çarptı.
Kaza sonucu ağır şekilde yaralanan motosiklet sürücüsü Muhammad Hamad NASRULLAH (E-22) ve motosiklette yolcu olarak bulunan Zaryap RASHİD (E-19) kaldırıldıkları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisinde müşahede altına alındı.
Yürütülen ileri soruşturmada, kaza sonrası olay yerinden ayrılan JB 259 plakalı araç sürücüsünün Kudret Şarafat (E-28) olduğu ve söz konusu şahsın kazanın hemen ardından Bostancı Kara Giriş Kapısından GKRY Bölgesine geçiş yaptığı tespit edildi.
Kudret Şarafat’ın, cezadan kurtulmasını sağlamak amacıyla kullanımındaki aracı ile Bostancı Kara Geçiş Kapısına götürerek GKRY Bölgesine geçmesine yardımcı olduğu tespit edilen N.Ş.(E-54) ise tutuklandı Soruşturma devam etmektedir.

 

Diğer Haberler

Başa dön tuşu