ManşetYerel Haberler

Talat: Ezberlenmiş Kalıpları Bir De Meclis Kürsüsünden Dinledik

CTP Milletvekili Ongun Talat, Meclis Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen olağanüstü toplantıyla ilgili yaptığı açıklamada “Hükümet vekilleri verdikleri oylarla oturumu halkın izlemesine kapattılar” dedi.

Meclis Genel Kurulu’nda bugünCumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın katılımıyla başlayan olağanüstü toplantı devam ederken Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Ongun Talat, sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaparak, hükümet vekillerinin verdikleri oylarla oturumun halkın izlemesine kapattığını belirtti.

Talat, “Böyle olunca Cumhurbaşkanı’nın kamuoyuna açıklanması uygun olmayan, gizli bilgileri bizimle paylaşacağını düşünürsünüz değil mi?” dedi.

Talat’ın açıklamasının devamı şu şekilde

“Alakası bile yok… Bildiğiniz, düz Ersin Tatar propaganda konuşması… Basına zaten halihazırda anlatmakta olduğu hikayeleri, ezberlenmiş kalıpları bir de Meclis kürsüsünden dinledik…Zaten müzakere süreci olmayan koşullarda neyin gizli bilgisi olacaktı, o da ayrı mesele…

Peki kapalı oturumun sebebi ne? Maksat Sn. Tatar’ın az sonra vereceğimiz cevaplar ve soracağımız sorular karşısında halk önünde zor durumda kalmaması.

Halbuki bu, halkın önünde yapmamız gereken bir tartışmaydı. Ama Ersin Bey bundan kaçındı. Salona gerine gerine girişini fotoğraflattı, şimdi “Meclisi bilgilendirdiği” yönündeki haber basına servis edilecek.

Gerçekte ise halk önünde görüşlerini savunma cesaretini gösteremeyen, misyonunu tamamlamış bir atanmış Cumhurbaşkanı olarak buradan ayrılmış olacak.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu